Depilacja laserowa – co powinnaś wiedzieć?

Kobiety od zawsze chcą być piękne i zadbane. Dlatego codziennie dbają o swój wygląd. Jednak nie wszystkie zabiegi można wykonać w domu. Jeśli chodzi o depilację laserową to najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia. Należy jednak przygotować się wcześniej do zabiegu. Minimum 4 tygodnie przed trzeba zrezygnować z opalania (również solarium). Natomiast jeśli stosujemy samoopalacze to musimy z nich zrezygnować na 2 tygodnie przed zabiegiem. Bardzo ważne, aby nie podejmować depilacji (woskiem lub cukrowej) 6 tygodni przed zabiegiem, ale za to można je golić. Na tydzień przez depilacją nie stosować środków złuszczających ani kremów do depilacji.

Należy także wcześniej poinformować o lekach jakie przyjmujemy – antybiotyki, aspiryna i inne – mogą być światłouczulające. Również zioła takie jak dziurawiec, nagietek i rumianek. Wszelkie preparaty zawierające retinol także należy wcześniej odstawić. W przypadku problemów kardiologicznych, np. rozrusznik serca należy przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zabiegu. Skóra powinna być czysta i nie smarowana żadnymi preparatami. Dzień przed planowanym zabiegiem należy zgolić włosy.

Jak postępować po zabiegu

Pomiędzy zabiegami zaleca się odstępy 4-8 tygodni. Ponieważ żeby uzyskać piękny i trwały efekt należy zastosować serię depilacji laserowej. Po zabiegu nie należy się opalać, a wręcz osłaniać skórę przez promieniowaniem słonecznym. Przez kilka dni po zabiegu nie powinno stosować się mydła, preparatów na bazie spirytusu i alkoholu, dezodorantów. Depilacji mechanicznej unikać do 6 tygodni. Należy także zrezygnować z basenu, sauny i gorących kąpieli.

Naturalnie może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie czy uczucie gorąca. To indywidualne reakcje na zabieg. Wszystko ustępuje po kilku godzinach lub po kilku dniach.

Więcej artykułów o podobnej tematyce można przeczytać pod adresami:

Kategorie
Uroda i zdrowie