Ferie 2020 w Warszawie – jak zorganizować dziecku wolny czas?

Zbliża się dwutygodniowa przerwa w nauce – dzieci mieszkające m.in. w województwie śląskim już 13 stycznia 2020 roku rozpoczną ferie zimowe. W kolejnych tygodniach wolne od szkoły będą mieli uczniowie szkół zlokalizowanych w innych województwach. Jeśli zdecydujemy się na wycieczkę do stolicy bądź, jeżeli jesteśmy mieszkańcami Warszawy, pozostaniemy w mieście, warto wiedzieć, jak ciekawie zagospodarować swoim pociechom wolny czas.

Program „Zima w Mieście” 2020

Warszawa jako miasto stołeczne może zaoferować dzieciom – głównie uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wiele rozrywek w czasie ferii zimowych. Organizowana jest między innymi akcja „Zima w Mieście”, do której przyłączyły się feryjne placówki edukacyjne specjalne. Wśród nich są specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły podstawowe i zespoły szkół specjalnych. Na dzieci czekają liczne zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturowe. W tym czasie placówki będą czynne nawet od godziny 7 do 17, dlatego dzieciom nie trzeba organizować opieki, nie muszą one zostawać w domu, ale mogą wziąć udział w rozwijających zajęciach. To nie jedyne atrakcje dla dzieci w Warszawie w tym czasie.

Zimowe miasteczko

Odskocznią od zajęć plastycznych i kulturowych podczas ferii w Warszawie może być wizyta na stadionie PGE Narodowy, który zamienił się w pełne niespodzianek dla dzieci i dorosłych zimowe miasteczko. Zimowy Narodowy to działanie organizowane po raz siódmy na stadionie w Warszawie. Obejmuje wiele atrakcji dla wielbicieli zimowych sportów. Skorzystać można m.in. z dwóch lodowisk, górki lodowej, curlingu i skate parku. Na najmłodszych czekają zajęcia w ramach „Poranków dla dzieci z PGE Energią Ciepła”, w trakcie których poznają tajniki łyżwiarstwa i uczą się jazdy na łyżwach. Zimowy Narodowy działa do 8 marca 2020 roku.

Do teatru nawet z maluszkami

Sporty i zajęcia plastyczne, spacery i zwiedzanie ciekawych miejsc w Warszawie – taki plan nie wyczerpuje wszystkich atrakcji, z jakich można skorzystać w stolicy nie tylko w czasie ferii. Na chętnych rodziców i ich dzieci czeka m.in. Teatr Małego Widza (TMW) w Warszawie, który oferuje spektakle dla najmłodszych, nawet rocznych maluszków oraz warsztaty teatralne i muzyczne. To zupełnie inne przeżycie niż jedynie oglądanie przedstawienia. W TMW dziecko samo może stać się uczestnikiem wydarzeń, jakie rozgrywają się na scenie.

Kategorie
Polecane