Orzeczenie o winie przy rozwodzie

W dzisiejszych czasach rozwody stały się niezwykle powszechną sprawą. Jest to spowodowane tym, że coraz rzadziej na rozwódki czy rozwodników patrzy się inaczej, tak jak było to przed laty. Temat samego rozwodu nie jest już tematem tabu, a wręcz bardzo częstym powodem długich dyskusji. Pary rozstają się z przeróżnych powodów takich jak np. niedopasowanie charakterów, problem alkoholowy, agresja jednej ze stron, zdrada itp. Często małżonkowie starają się w sądzie udowodnić winę jednej ze stron, która to znacząco przyczyniła się do rozpadu małżeństwa. Najczęściej jest to wynik zdrady. Wina jednej ze stron ma znaczący wpływ na dalsze losy procesu oraz przyznania opieki nad dzieckiem czy rozdzielności majątkowej.

Jak udowodnić winę? 

Z udowodnieniem winy często jest bardzo trudno, ponieważ brakuje dowodów, które potwierdzałyby to, że jedna ze stron dopuściła się czynu, który przyczynił się do rozpadu małżeństwa. Często osoby, które podejrzewają małżonka o zdradę, przed zdemaskowaniem niewiernego partnera udają się do adwokata, który jest w stanie poradzić co zrobić w takiej sytuacji i jak zebrać wystarczająca ilość dowodów niewierności. Adwokat Katowice rozwód, jest jednym z lepszych wybór w tym przypadku.  Często małżonkowie wynajmują również prywatnych detektywów, którzy mają udowodnić winę jednej ze stron. Co w przypadku kiedy wina nie polega na zdradzie? Przed podjęciem jakichkolwiek działań najlepiej jest umówić się na wizytę do adwokata. On będzie w stanie pomóc nam w późniejszym procesie udowodnić winę partnera. Najciężej jest w sprawach tych najbardziej złożonych, kiedy to w rodzinie dochodzi do przemocy. Jeśli nasz partner dopuści się przemocy wobec nas, najlepiej jest udać się na obdukcję, która będzie niezaprzeczalnym dowodem w sprawie. Szczególnie ważne jest to w przypadku kiedy to kobiety są agresorami, ponieważ w społeczeństwie istnieje przeświadczenie, że kobieta nie jest w stanie zrobić krzywdy mężczyźnie, a warto pamiętać o tym, że żadna przemoc nie jest dobra.

Czas trwania procesu 

Procesy, w których udowadnia się winę partnera, z reguły ciągną się najdłużej i są najcięższe. Warto, aby w czasie trwania procesu wspierał nas ktoś, kto zna się na prawie rozwodowym, czyli adwokat. To on może odegrać niezwykle ważna role w całym procesie i pomóc udowodnić winę jednej ze stron.

Kategorie
Dom i rodzina