Pomysły na prezent, czyli jak wybrać upominek dla niej?

Mówi się, że kobiety są wybredne i wybranie prezentu, z którego naprawdę się ucieszą zakrawa o niemożliwość. Nie ma w tym zbyt wiele prawdy – owszem, zdarzają się wybredne jednostki, tak samo jak wśród osobników płci przeciwnej. W czym więc tkwi problem? Jak wybrać prezent dla niej, który sprawi radość, zaskoczy, a jednocześnie wyrazi więcej, niż potrafią powiedzieć słowa?

Czy rzeczywiście ją znasz?

Wybór prezentu jest trudny, gdy mowa o osobie, której nie znamy – koleżance, z którą rzadko się widujemy czy teściowej. Jednak problem nie powinien istnieć w przypadku naszej drugiej połowy, prawda? A jednak nierzadko łapiemy się na tym, że tak naprawdę nie wiemy, czym interesuje się nasza partnerka, jakie są jej wielkie marzenia bądź plany na najbliższy czas. Dlatego z nadzieją przeglądamy jej telefon licząc na to, że zaznaczyła strony z interesującymi ją przedmiotami. Ciekawe prezenty dla drugiej osoby muszą mówić, że znamy jej potrzeby. Dlatego słuchajmy uważnie!

Trochę odwagi!

Pomysły na prezent nie muszą oscylować wokół tego, co dobrze znamy – książki, ulubionych perfum, zestawu kosmetyków czy ubrań. Nie bójmy się odważnych gestów, które oczywiście powinny być dopasowane do charakteru obdarowywanej osoby. Nasza druga połowa uwielbia podróże? Zatem prezentem może być wspólny wyjazd niespodzianka lub bilety na samolot. A może uwielbia włoską kuchnię? Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdziła, jak włoska kuchnia smakuje… we Włoszech. Pamiętajmy, że im bardziej zaskakujący jest prezent, im więcej wysiłku włożymy w przygotowania, tym większą jesteśmy w stanie sprawić radość.

Ciekawe prezenty nie muszą być drogie

Nie ograniczajmy się jedynie do tego, co ekskluzywne i ekstrawaganckie. Czasem zwykły gest jest w stanie sprawić dużo więcej radości. Przykładem może być zabranie partnerki na romantyczny piknik bądź przygotowanie romantycznej kolacji przy świecach. A może wysprzątanie całego domu? Jeśli zwykle unikamy prac domowych to może być dobre rozwiązanie. Warto także zastanowić się nad rękodziełem – chociażby kolażem Waszych wspólnych zdjęć. Bądźmy kreatywni i starajmy się dopasować pomysł do charakteru osoby, której chcemy sprawić przyjemność pięknym prezentem. Ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia.

Kategorie
Dom i rodzina