Brzuch po ciąży – jak pozbyć się rozstępów i ujędrnić skórę?

Ciąża, mimo swego uroku, jest stanem, podczas którego ciało poddawane jest dużemu wysiłkowi. Nie bez naruszenia pozostaje również skóra, szczególnie na brzuchu. W trakcie dziewięciu miesięcy musi się niezwykle mocno rozciągnąć, a powrót do stanu sprzed ciąży bywa bardzo trudny. Mama, która pragnie mieć jędrną i gładką skórę na brzuchu może skorzystać z rozwiązań medycyny estetycznej. Jest kilka zabiegów, które mogą okazać się pomocne.

Co warto wiedzieć o rozstępach?

Poprzeczne pręgi pojawiają się nie tylko na brzuchu, ale często też na piersiach, udach i pośladkach. Rozstępy są skutkiem szybkiego wzrostu ciała i rozciągania się skóry. Dzieje się tak dlatego, że organizm nie nadąża z produkcją kolagenu. Początkowo bruzdy te maja kolor różowy, z czasem zmieniają barwę i zbliżają się kolorytem do skóry, jednak zawsze pozostają jaśniejsze. W niektórych przypadkach rozstępom w ciąży można zapobiec. Zaleca się przede wszystkim trzymanie odpowiedniej diety. Skuteczna jest tutaj zasada „jedz dla dwóch, nie za dwóch”. Im mniej zbędnych kilogramów, tym mniejsze ryzyko pojawienia się rozstępów na ciele. Pomocne w zachowaniu pięknej skóry będą również domowe peelingi oraz masaże z wykorzystaniem szczotki.

Laseroterapia w usuwaniu rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów jest skutecznym i przede wszystkim bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej. Wysyłane wiązki światła i energii powodują mikrouszkodzenia i zmuszają organizm to rozpoczęcia procesów odbudowy i regeneracji, w wyniku czeku powstają nowe, zdrowe komórki. Zabieg laserem frakcyjnym wymaga wykonania kilku sesji dla uzyskania pożądanego efektu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym dla jędrnej skóry?

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego staje się coraz popularniejsza. Jej największą zaletą jest bezpieczeństwo, ponieważ wstrzykiwany preparat uzyskiwany jest z krwi pacjenta. Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowania jej w celu odłączenia płytek krwi od pozostałych jej składników. Uzyskana substancja wstrzykiwana jest w skórę. Skuteczność tego zabiegu możliwa jest dzięki wykorzystaniu naturalnych procesów regeneracji i odbudowy organizmu. Efekty widoczne są dopiero po kilku tygodniach, jednak mogą naprawdę zaskoczyć! Skóra na brzuchu staje się jędrna i elastyczna. Aby zauważyć i utrzymać rezultaty zabiegu, warto wdrożyć w codzienność aktywność fizyczną oraz zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Dzięki temu uzyskany efekt utrzyma się dłużej.

Kategorie
Piękno