Czy znasz sposób leczenia jakim jest hirudoterapia?

Hirudoterapia to inaczej leczenie pijawkami. Ta metoda znana jest od setek lat. Dziś coraz częściej stosują ją także tradycyjne gabinety medyczne obok tych zajmujących się medycyną naturalną.

Nie każdy wie, na jakiej zasadzie opiera się lecznicze działanie pijawek. Wbrew temu, co może się wydawać, nie chodzi w nim tylko o samo upuszczanie krwi pacjenta, choć ono też może może być pomocne w niektórych schorzeniach zakrzepowych. Pijawki mogą jednak również leczyć dzięki unikalnym substancjom zawartym w ich ślinie, które mając kontakt ze skórą dostają się do organizmu pacjenta. Wśród tych substancji warto wymienić korzystną dla zdrowia tkanek destabilazę czy gialuronidazę, która sprawia, że do organizmu łatwiej wnikają korzystne substancje. Z kolei kolagenaza usprawnia produkcję kolagenu, a to istotne dla urody – stąd wykorzystanie pijawek przy leczeniu cellulitu. Przeczytaj na stronie Abros, jakie jeszcze zastosowanie ma hirudoterapia dla zdrowia i urody.

Hirudoterapia – metoda leczenia

Ślina pijawek zawiera również histaminy i inne substancje przeciwzakrzepowe. Dzięki temu może być wykorzystana przy różnych chorobach układu krwionośnego i sercowo-naczyniowego. To dlatego soby cierpiące na zakrzepicę czy inne podobne choroby mogą odczuć duże korzyści po zastosowaniu zabiegów. http://pijawki.abros.pl/hirudoterapia-metoda-leczenia/ To też odpowiednia metoda na pozbycie się uciążliwych żylaków. Wszystkie terapeutyczne cechy tej metody leczenia są wzmocnione poprzez działanie substancji pomocniczych, które sprzyjają ich wchłanianiu i korzystnemu działaniu na organizm człowieka. Jak widać, hirudoterapia to coś więcej, niż zwykłe upuszczanie krwi, jak chcą ją widzieć przeciwnicy. To złożona nauka, która opiera się zarówno na medycynie naturalnej, jak i na tradycyjnej sztuce medycznej. Dlatego leczenie pijawkami coraz częściej trafia też do zwykłych gabinetów lekarskich.

Kategorie
Uroda i zdrowie