Wałeczek poprawiający ukrwienie skóry głowy jako pomoc w walce przeciw wypadaniu włosów

Czy wiedziałeś, że podczas aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych, jedynie część preparatu zostaje wchłonięta? Aby poprawić absorpcję składników aktywnych, warto wspomagać się dodatkowymi akcesoriami. Jak bezpiecznie stymulować skórę głowy przy pomocy specjalnego wałeczka? Czy takie narządzie pomoże Ci w walce przeciw wypadaniu włosów? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Wałeczek masujący – dlaczego warto?

Wałeczek poprawiający ukrwienie to urządzenie masujące skórę głowy. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra jest przygotowana na większą absorpcję preparatów leczniczych, które mogą dotrzeć znacznie głębiej. Igiełki nie tylko rozluźniają spiętą skórę, ale również eliminują zgrubienia i nadają sprężystości. To podstawowe akcesorium podczas kuracji stymulującej porost włosów i narzędzie do walki z łysieniem u mężczyzn i kobiet w każdym wieku. 

Prozdrowotne działanie wałeczka poprawiającego ukrwienie skóry głowy

Podczas regularnego stosowania wałeczka, ułatwia on wnikanie składników aktywnych podczas nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych. Dzięki temu każdy preparat jest skuteczniejszy. Poprzez lepsze ukrwienie, wałeczek aktywizuję skórę i pobudza ją do naturalnych mechanizmów wzrostu włosa. Bezpieczne nakłuwanie skóry otwiera ją i zwiększa możliwości absorpcyjne. 

Produkt został wykonany z bezpiecznego materiału, dlatego nie powoduje uczulenia. Nie należy jednak stosować przez więcej niż jedną osobę. Rekomenduje się stosowanie wałeczka raz dziennie, częstsze używanie może podrażniać skórę głowy i prowadzić do powstania ran. Podczas masażu należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie występują przerzedzenia. 

Zastosowanie wałeczka 

W celu bezpiecznego i efektywnego stosowania wałeczka należy przestrzegać poniższych zaleceń:

  1. Przed użyciem wałeczka należy dokładnie umyć skórę głowy. Na początku należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń zebranych między włosami, wliczając w to brud i łój. W przeciwnym razie wałeczek będzie wtłaczał zanieczyszczenia w głąb skóry. 

  2. Następnie należy zdezynfekować urządzenie za pomocą preparatu do sterylizacji. Czynność trzeba powtarzać przed każdym użyciem, aby nie doszło do zakażenia. 

  3. Później można przystąpić do masażu. W tym celu należy wykonywać jednostajne ruchy od nasady wzdłuż wzrostu włosów. Dzięki temu zminimalizowane zostanie ryzyko powstania kołtunów pomiędzy pasmami.

  4. Kolejnym krokiem powinna być aplikacja odpowiedniego preparatu działającego przeciw wypadaniu włosów. Najlepiej sprawdzi się serum Glovis zawierające składniki wzmacniające włosy i ograniczające ich wypadanie.

Wałeczek poprawiający ukrwienie skóry głowy sprawia, że profesjonalne kosmetyki do włosów lepiej się wchłaniają. Dzięki temu ich działanie jest szybsze i bardziej efektywne. Warto stosować urządzenie regularnie, aby efekty były jak najlepsze. 

Kategorie
Uroda i zdrowie