Poradnik – jak ekologicznie i skutecznie umyć łazienkę?

Każdy z nas chce żyć w czystym domu. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze domowe kąty były czyste i śliniące. Kuchnia czy salon to pomieszczenia, które sprzątamy na bieżąco. Gdy zabieramy się za porządki w łazience, pojawia się wiele pytań – jak zrobić to sprawnie, dokładnie i szybko?

Na początku warto obrać konkretny plan działania

Jak wiadomo, łazienka jest pomieszczeniem, które zaraz po kuchni brudzi się najszybciej. Zachlapania, ślady kremu, drobinki z pudru przy wykonywaniu makijażu – wszystko to może dostać się do najmniejszych szczelin, które często ciężko wyczyścić. Aby skutecznie, szybko a na dodatek dokładnie umyć naszą łazienkę potrzebny jest plan i obranie odpowiedniej taktyki.

Jak zadbać o naszą łazienkę, aby wszystko lśniło?

Oto najważniejsze zasady mycia łazienki:

  • Nie dopuszczajmy do powstawania zacieków czy też osadów.
  • Systematyczne przecierajmy powierzchnie, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie łazienki w czystości.
  • Przed sprzątaniem przetrzyjmy wszystkie produkty, które mamy na swoich półkach (one również mają na sobie kurz, a czasami zajmują miejsce — ponieważ skończył się ich termin przydatności).
  • Zacznijmy sprzątać od miejsc znajdujących się najwyżej (szafki, płytki na ścianie), a dopiero później przejdźmy do miejsc niżej, takich jak wanna.
  • Na końcu sprzątamy podłogę. Pyłki kurzu, brud opada z góry na dół, więc nie warto dokładać sobie podwójnej pracy i sprzątać podłogę dwukrotnie.

Jakie środki czystości są potrzebne?

Regularnie sprzątając łazienkę, dbamy o jej czysty wygląd, jednak pojawia się także inna ważna kwestia. Musimy pamiętać, iż użyta przez nas chemia gospodarcza ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy, dlatego też warto stosować ekologiczne środki czystości wysokiej jakości, które dają piękny i naturalny zapach i nie zawierają szkodliwych substancji.

Zatem co jest potrzebne, aby skutecznie rozprawić się brudem?

  • Płyn do mycia luster Ludwik Ekologiczny (produkt poza sprawnym usunięciem najgorszych zabrudzeń nie pozostawia smug).
  • Pianka do czyszczenia łazienki (produkt eliminuje uporczywe zabrudzenia, ale także kamień, który powstaje przy baterii łazienkowej. Ponadto pozostawia w łazience delikatny zapach cytrusów i eukaliptusa).
  • Płyn do mycia kabin prysznicowych (nie posiada duszącego zapachu, radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Nie pozostawia plam i zacieków).
  • Na końcu pozostaje preparat do mycia podłóg (idealnie sprawdzi się uniwersalny płyn, który wydobędzie blask naszych podłóg, nie uszkadzając ich. Ponadto możemy wykorzystać go do mycia innych powierzchni.

Wszystkie te produkty są skuteczne, ekologiczne i szybko czyszczą każdą powierzchnię.

Kategorie
Inne