Betonowa podłoga- gdzie i jak wykonać?

Rozwiązanie jakim jest podłoga betonowa to bardzo wygodna i praktyczna sprawa. Poza tym wpisuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz. Poza tym posadzka betonowa pasuje do wszystkich pomieszczeń w domu.

Gdzie się sprawdzi betonowa posadzka?

Unikalny wygląd betonu to jest to, co wyróżnia go od innych materiałów. Wnętrze nabiera charakteru dzięki posadzce betonowej. Salon nabierze elegancji i smaku z betonem polerowanym. Podłoga stanie się jednolitą taflą, która dodatkowo jest bardzo prosta do utrzymania w czystości. Dlatego to także dobre rozwiązanie w kuchni i łazience.

Podłoga betonowa może również zostać wykonana z betonu zacieranego. W efekcie powstanie powierzchnia gładka, równa i satynowo-matowa. Taka wspaniale będzie wyglądać we wnętrzach w stylu industrialnym oraz loftowym z wysokimi i otwartymi przestrzeniami.

Pięknie wglądają betonowe posadzki wykończone powłoką żywiczną. Oprócz walorów estetycznych tak wykończona podłoga nabiera również innych właściwości: jest wodoodporna, antypoślizgowa i antyelektrostatyczna. Zaimpregnowana w ten sposób powierzchnia idealnie sprawdzi się w łazience oraz kuchni.

Jak wykonuje się podłogi betonowe?

Wybór posadzki betonowej jest oczywisty, ponieważ to zdecydowanie najtrwalszy materiał na podłogę. Beton jest odporny na ścieranie oraz obciążenia, śmiało możemy przesuwać meble czy chodzić w butach. Poza tym kolorystyka jest neutralna i komponuje się prawie z każdą aranżacją oraz różnymi materiałami.

Podłogę należy robić z betonu najwyższej jakości. Przy pomocy zacieraczek mechanicznych, ponieważ to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni. Na https://www.warmah.pl można znaleźć więcej szczegółów. Z pewnością to doskonałe rozwiązanie jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe.

Natomiast beton polerowany otrzymuje się w wyniku polerowania podłogi szlifierką z diamentowymi średnicami. Można również dodatkowo zabarwić beton na dowolny kolor oraz dodać do mieszanki kruszywo, np. marmur – da to niepowtarzalny efekt.

Więcej o posadzkach betonowych na https://www.warmah.pl/oferta/opolskie/opole.html

Kategorie
Inne