Współczesne centrum rozrywkowe

Centrum rozrywkowe to miejsce w którym możemy przyjemnie spędzić czas zarówno z rodziną, partnerem/partnerką czy grupką znajomych. Kumulacja wielu różnych rozrywek w połączeniu z gastronomią i dostępnością cały rok, przyciąga gości każdego dnia.

Obecnie bardzo często lokowane są w centrach i galeriach handlowych. To tam w miastach gromadzą się największe ilości potencjalnych klientów, którzy chętnie odpoczną po południowych zakupach czy podczas wieczornego relaksu. Co oferują centra rozrywkowe?

Jedzenie i picie

W każdym centrum rozrywkowym konieczne jest utworzenie/wydzielenie strefy, gdzie każdy gość będzie mógł posiedzieć, coś zjeść czy napić się (także alkoholu, choć typowy bar może być również utworzony osobno w innym miejscu). Bez strefy gastronomicznej takie miejsce ma małe szanse na przetrwanie, a już na pewno przyciągnie mniej gości niż powinno. Nikt z odwiedzających nie będzie przebywał w centrum kilku godzin, jeżeli niczego nie będzie się mógł napić, a jak zgłodnieje – zjeść.

Bilard

Bilard to bardzo przyjemna i popularna gra towarzyska, często spotykana w centrach rozrywkowych. Dostępna jest cały rok i nie potrzeba do niej posiadania dużych umiejętności. Wystarczą podstawy jak uderzać oraz znajomość zasad, które może wytłumaczyć znajomy, no i oczywiście odrobina chęci dobrej zabawy. Na partyjkę w bilard możemy wpaść zarówno w dwie osoby jaki większą grupką znajomych. Jedna partia trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut w zależności od umiejętności. Bilard to świetny sposób na spędzenie wieczoru przy stole, lub jako rozgrzewka przed dalszą imprezą w klubie. Koszt to kilkanaście do dwudziestu paru złotych za godzinę.

Kręgielnia

Kręgle to oprócz bilardu jedna z najpopularniejszych form zabawy dla każdego, umieszczana w centrach rozrywkowych. Podobnie jak wspomniana gra na stole, charakteryzuje się całoroczną dostępnością i zabawą dla kilku osób naraz – co pozytywnie wpływa na spędzany czas wolny. Kręgielnia zajmuje trochę więcej miejsca niż bilard, ze względu na powierzchnię torów i całą ich infrastrukturę. Koszt zabawy to kilkadziesiąt złotych za godzinę (lub kilkanaście za jedną grę) na jednym torze. Przynajmniej jedną kręgielnie znajdziemy w każdym większym mieście.

To oczywiście tylko przykładowe propozycje, bardzo często spotykane. Oprócz nich możemy także spotkać automaty z grami, cymbergaje, darta, strefę dla dzieci czy inne rodzaje rozrywki.

Kategorie
Inne