SPA dla stóp – jak przygotować je w domu?

Na nogach spędzamy całe dnie, dlatego od czasu do czasu warto poświęcić trochę uwagi naszym stopom i przygotować dla nich wyjątkowy rytuał pielęgnacyjny. Pomoże on nie tylko utrzymać je w dobrej kondycji, ale też odpręży je i zrelaksuje. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w przygotowaniu domowego SPA dla stóp i jak przeprowadzić taki zabieg krok po kroku.

Kąpiel stóp

Przed rozpoczęciem czynności pielęgnacyjnych, należy dokładnie oczyścić stopy. Jeżeli paznokcie były pomalowane, usuńmy stary lakier, a następnie umyjmy stopy w ciepłej wodzie. Następny krok to już odprężająca kąpiel stóp, która zmiękczy skórę, zregeneruje ją i pozbędzie się bakterii. Do miski z ciepłą wodą dodajmy soli (np. Gehwol Sól ziołowa z lawendą do kąpieli stóp), która ożywi zmęczone stopy, zmiękczy zrogowaciały naskórek i odciski. Zamiennie możemy wykorzystać olejek (np. Gehwol FUSSKRAFT Soft Feet Pflegebad), dzięki któremu skóra stanie się gładka i elastyczna. Taka kąpiel powinna trwać około 15-20 minut.

Peeling do stóp

Kolejny etap to peeling, który poprawi krążenie krwii wygładzi skórę. Jeżeli nasze stopy są podatne na stany zapalne, wybierzmy produkt z dodatkiem pantenolu (np. Gehwol Peeling z masy perłowej). Peeling usunie martwe części naskórka i przygotuje skórę do nałożenia kremu nawilżającego. Jeśli naskórek jest wyjątkowo stwardniały, po wykonaniu masażu możemy pomóc sobie w usunięciu jego resztek tarką do stóp. Na koniec dokładnie osuszmy skórę, pamiętając o przestrzeniach między palcami – to właśnie te miejsca są szczególnie narażone na stany grzybicze.

Nawilżanie

Po osuszeniu stóp, nałóżmy krem jak najlepiej odpowiadający ich potrzebom. Jeżeli nasze stopy wymagają nawilżenia, zastosujmy preparat z mocznikiem, który wiąże wodę w skórze (np. Gehwol med® Krem Lipidro). Osoby borykające się z nadmierną potliwością stóp powinny sięgnąć po krem z dodatkiem olejków eterycznych (np. Gehwol Fusskraft Balsam odświeżający do pocących się stóp z kompleksem DEOZONIC). Paznokcie i skórki potraktujmy specjalnym preparatem, który odżywi je i nada im blasku (np. Gehwol med. Krem pielęgnacyjny do paznokci i skórek). Działanie produktów możemy wzmocnić, nakładając na stopy bawełniane skarpetki.

Kategorie
Piękno