Coraj więcej Polaków choruje na bezsenność

Bezsenność jest to choroba która w raz z rozwojem naszej planety coraz bardziej się nasila. Szacuje się, że ponad połowa Ziemskiej populacji ma problemy z zaśnięciem!

XXI wiek to okres szybkiego rozwoju nowych technologii. Nic tylko się cieszyć. Jednak nadal trzeba pamiętać o ludziach którzy w raz z rozwojem gospodarki coraz bardziej się stresują. Właśnie stres jest jednym z najpopularniejszych czynników który sprawia, że każdego wieczoru myśimy nad czym czy tym razem uda nam się zasnąć czy po raz kolejny z rzędu będziemy zastanawiać się jak szybko zasnąć. Jest bardzo dużo sposobów na to aby pomóc sobie w zaśnięciu. Wymienimy tutaj jedne z nich:

Melatonina – bardzo pomocna dla osób które mają problemy z utrzymaniem snu lub zaburzenia związane z czasem snu. Przykładowo osoby które często podróżują zmieniając strefy czasowe powinny przyjmować melatoninę, za pomocą której organizm będzie śpiący wtedy gdy klimat na to pozwoli.

Higiena snu – bez jej przestrzegania niemożliwe jest uczucie wyspania czy zasypianie wtedy kiedy chcemy. Regularne chodzenie spać oraz wstawanie to jedna z pierwszych zasad. Inną ważną zasadą jest spędzanie czasu w łóżku tylko i wyłącznie wtedy jeśli idziemy spać. Nie należy oglądać tv czy siedizeć przy komputerze przed snem w łóżku. Zaleca się aktywność fizyczną okoły godziny przed snem tak aby organizm zdążył się zregenerować.

Posiłki przed snem – zna to chyba każdy lecz nie każdy potrafi się powstrzymać. Absolutnie nie należy jeść przed snem oraz spożywać dużą ilość napojów. Sprawia to, że nasz żołądek jest zmuszony do prazy, podczas gdy nasz organizm jest skupiony na relaksacji.

Kategorie
Uroda i zdrowie