Puder transparentny – sypki czy prasowany?

Należy zacząć od samej definicji pudru transparentnego, prasowanego oraz pudru sypkiego. Otóż, puder transparentny używany jest do zmatowienia i utrwalenia makijażu, puder prasowany to inaczej puder sypki, który został sprasowany. Ze względu na jego konsystencję jest go łatwiej nałożyć, np. w podróży. Nie stosujemy go do pudrowania całej twarzy, a zaledwie do poprawek, jakie chcemy wykonać w makijażu. Puder sypki zaś najlepiej sprawdza się w użytkowaniu w warunkach domowych, celem zmatowienia, a zarazem utrwalenia makijażu. Nakłada i rozprowadza się go po twarzy znacznie łatwiej niż puder w kamieniu.

Jak wybrać puder transparentny?

Pierwszą, a zarazem najważniejszą zasadą jest to, że przy wyborze pudru transparentnego nie musimy zwracać uwagi na typ naszej cery. Nie jest istotne to czy ona jest sucha, tłusta czy mieszana. Puder transparentny nadaje się do każdego rodzaju skóry, a dodatkowo dopasowuje się do każdego kolorytu skóry, nie zapycha porów, więc można go stosować cały rok.

Rodzaje pudru transparentnego oraz sposób aplikacji:

Sypki:

Umieszczany jest najczęściej w pudełeczkach z dziurkami, dzięki czemu możemy go swobodnie wysypać na wieczko i nałożyć na pędzel lub puszek taką ilość, jaką chcemy. Świetnie sprawdza się do delikatnego zmatowienia twarzy, do stosowania klasycznego czy do bakingu. Najlepiej aplikować go za pomocą gęstego, dużego pędzla. Należy pamiętać o tym, że jeżeli nabierzemy produktu zbyt dużo, najlepiej jego nadmiar opukać o wieczko, a nie zdmuchiwać z pędzla. To drugie zachowanie może spowodować nierównomierne rozprowadzenie pudru po pędzlu i powstaną na twarzy smugi.

Prasowany:

Inaczej zwany pudrem w kamieniu. Najczęściej służy do delikatnej korekty makijażu, np. aby nie było widać smug od pędzelka, którym nakładałyśmy wcześniej podkład. Znacznie łatwiejszy w zastosowaniu, jeżeli zależy nam na czasie, w przeciwieństwie do swojego poprzednika. Dodatkowo opcja prasowana, którą Golden Rose ma w swojej ofercie, to produkt z kolekcji HD, którego dodatkową funkcjonalnością jest odbijanie światła, przez co skóra wydaje się być bardziej rozświetlona. Należy nakładać go dodaną do zestawu gąbeczką lub puszkiem.

Podsumowując, jeżeli chodzi o puder transparentny, każda kobieta powinna w swojej kosmetyczce mieć oba rodzaje. Zarówno sypki jak i prasowany, gdyż każdy ma inne zastosowanie.

Kategorie
Piękno