Dlaczego warto wybrać implanty zębów?

Nasze naturalne zęby mają korzenie, które pozwalają bezpiecznie trzymać się w kości szczęki. W podobny sposób implanty zębów tworzą trwałe połączenie z kością w szczęce.

Implanty dentystyczne są najnowocześniejszą metodą zastępowania utraconych zębów. Składają się z bardzo małego kawałka tytanu (rzeczywistego implantu), który jest przymocowany do korony dentystycznej. Korona jest jedyną częścią implantu, która jest widoczna z zewnątrz. Sam implant zaś, spoczywa pod naszą linią dziąseł w kościstym gnieździe, w którym znajdował się nasz brakujący ząb. Dwa, cztery lub więcej implantów może być używanych do podtrzymywania wielu koron, a nawet całego łuku górnych lub dolnych zębów zastępczych. Niezależnie od ilości brakujących zębów, to właśnie implanty są metodą uzupełnienia preferowaną przez pacjentów i stomatologów.

Naturalność

Zapewnia to tytan, czyli metal, który ma unikalną zdolność łączenia się z żywą kością. Po włożeniu implantu w czasie drobnego zabiegu, wykonywanego w gabinecie stomatologicznym, zostanie solidnie połączony z kością przez okres kilku miesięcy, a później będzie wyglądał naturalnie.

Trwałość

Implanty zębowe stają się częścią kości szczękowej. Dlatego są niezwykle wytrzymałe. Proteza ruchoma lub mostek mogą wymagać wymiany lub przeróbki w miarę upływu czasu, właściwie zadbane implanty dentystyczne powinny wytrzymać całe życie. To właśnie sprawia, że wybór implantów jest najlepszą długoterminową wartością.

Utrata kości

Kiedy nawet jeden ząb wypadnie, kość pod nim zacznie się wchłaniać lub topnieć. Może to spowodować, że nasza twarz stanie się przedwcześnie postarzała, a szczęka bardziej podatna na złamania. Klinika stomatologiczna zapewnia takie implanty, które zatrzymują ten proces, łącząc się z kością szczękową i ją stabilizując. Żadna inna metoda zastępowania zębów nie oferuje takiej przewagi.

Bezpieczeństwo

Implanty nie wpływają na zdrowie sąsiadujących zębów naturalnych. Z kolei inne systemy, zastępujące zęby, mogą osłabiać zęby, znajdujące się obok. Tak się dzieje w przypadku mostków i protezy ruchomej. Dlatego dentyści coraz częściej polecają inne rozwiązania. Implanty są natomiast samodzielnymi zamiennikami zębów, które nie opierają się na podparciu sąsiednich zębów naturalnych.

Utrzymanie

Dbanie o implanty nie różni się od pielęgnacji naturalnych zębów. Musimy je myć i czyścić je codziennie. Ale nigdy nie będziemy musieli stosować specjalnych kremów, albo klejów albo moczyć je w szklance przez noc, tak jak w przypadku protez. Nigdy nie będą potrzebować wypełnienia lub kanału korzeniowego, ponieważ mogą pełnić rolę naturalnych zębów. Pamiętajmy o dobrej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach w gabinecie dentystycznym.

Kategorie
Uroda i zdrowie