Kancelaria prawna dla pracodawców – w jakich sytuacjach może pomóc?

Prowadząc firmę i zatrudniając inne osoby musimy dbać o przestrzeganie przepisów prawa. Mimo to, zdarzają się sytuacje, w których pracownicy nie są zadowoleni z naszych decyzji i decydują się na wstąpienie na drogę sądową. W takiej sytuacji pomóc może nam dobra kancelaria prawna. Katowice są miastem, w którym działa wielu wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wiedzę w zakresie prawa pracy. Sprawdźmy w jakich sytuacjach mogą nam pomóc. 

Stałe wsparcie lub jednorazowe zlecenia

Wielu pracodawców obawia się korzystania z pomocy prawnej, ponieważ uznają, że wiązałoby się to ze zbyt wysokimi kosztami i stanowiło poważne obciążenie dla finansów firmy. Nic bardziej mylnego. Warto bowiem pamiętać, że współpraca z kancelarią prawną może polegać zarówno na stałym wsparciu, jak i na pomocy podczas jednostkowych problemów i wydarzeń. Pozwala to znacząco obniżyć koszty obsługi prawnej.

Monitoring zmian w przepisach prawa

Nie da się ukryć, że przepisy dotyczące prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych zmieniają się szybko. Zajmując się codzienną działalnością trudno być z nimi na bieżąco. Korzystając z pomocy kancelarii prawnej przedsiębiorca może mieć pewność, że nie przegapi żadnych zmian i zawsze będzie przestrzegał aktualnych przepisów i zaleceń. 

Reprezentowanie w sprawach sądowych oraz przed ZUS

Kancelaria prawna zajmuje się również reprezentowaniem klienta podczas rozpraw w sądzie pracy. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy adwokata jako przedsiębiorca zyskuje większe szanse na udowodnienie swoich racji i wygranie sprawy przed sądem.
Prawnicy zajmują się również reprezentowaniem swoich klientów podczas kontaktów z ZUSem oraz Urzędem Skarbowym. Pozwala to zminimalizować ryzyko popełnienia błędu podczas odprowadzania składek.

 

Podsumowując, w trakcie prowadzenia własnej działalności może pojawić się wiele sytuacji, w których konieczna będzie pomoc jakiej może udzielić nam dobra kancelaria prawna. Katowice są miastem, w których nie brakuje kancelarii mogących nam jej udzielić. Warto o tym pamiętać i odpowiednio zadbać o interesy swojej firmy.

 

Artykuł przygotowany w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Poradniki