Jak wybrać idealny kosmetyk do konturowania?

Proces wykonywania makijażu ewoluuje i wciąż się zmienia. Niektóre z powstających trendów są na topie tylko przez określony czas, inne stanowią wyjątkowe udoskonalenie makijażu i stają się jego stałym elementem. Do takich należy konturowanie twarzy, które jako stosunkowo nowa moda, znalazło szerokie uznanie wśród kobiet na całym świecie.

Na czym to polega?

Konturowanie twarzy ma na celu podkreślenie jej kształtów z wyraźnym zaakcentowaniem atutów, a subtelnym ukryciem mankamentów. Do wykonania tej części makijażu używa się bronzera, rozświetlacza i różu. Kosmetyki nakłada się na odpowiednie partie twarzy i rozciera przy pomocy pędzla lub gąbki tak, by tworzyły płynne przejścia, bez wyraźnych i drastycznych odcięć. Na rynku dostępne są różne rodzaje kosmetyków do konturowania – w kamieniu, w kremie, połączone w palety lub każdy w osobnym opakowaniu.

Błędy podczas konturowania twarzy

Nadanie twarzy odpowiedniego kształtu wymaga wprawy i praktyki, dlatego zaleca się, by przygodę z konturowaniem rozpocząć od kosmetyków w kamieniu. Są one znacznie łatwiejsze w użyciu, tworzą delikatną „chmurkę” koloru na twarzy, a do tego są trwałe. Najlepszym wyborem dla początkujących będzie zakupienie gotowej paletki, która wypełniona jest trzema pasującymi do siebie i harmonizującymi kolorami. Zestaw do konturowania twarzy Oriflame posiada dodatkowo lusterko i instrukcje nakładania kosmetyków, która jest niezwykle pomocna zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków w konturowaniu twarzy. Jest to znacznie bezpieczniejsza decyzja niż zakup kosmetyków w kremie, które przy braku doświadczenia mogą pozostawiać na skórze nieestetyczne plamy.

Odcień karnacji

To, czy cera ma ciepły czy chłodny odcień ma kluczowe znaczenie nie tylko przy dopasowaniu podkładu i pudru, ale również w przypadku innych kosmetyków, takich jak cienie do powiek czy zestaw do konturowania twarzy. Kosmetyki powinny mieć stonowaną barwę z domieszką szarości w przypadku odcienia chłodnego, natomiast odrobinę koloru morelowego w przypadku karnacji o odcieniu ciepłym.

Kategorie
Uroda i zdrowie