Dlaczego warto zadbać o odpowiedni materac?

Od lat śpisz na tym samym materacu, który dawno już nie prezentuje się najlepiej a mimo to uważasz, że nie ma sensu ponosić wydatku na zakup nowego materaca? To błąd, który może mieć poważne konsekwencje dla twojego zdrowia. Sprawdź dlaczego warto zainwestować w nowy materac. Tym bardziej, że wbrew pozorom, wcale nie musi oznaczać to wydatku ponad miarę.

Więcej energii

Wstajesz bez energii a poranki to koszmar? Z pewnością nie winisz za to materaca, na którym śpisz, ale to właśnie on może być tego przyczyną. Stary materac nie zapewnia twojemu ciału odpowiedniego podparcia, wskutek czego podczas snu przybiera ono nienaturalną pozycję, która doprowadza do naciągnięcia mięśni i obciążenia stawów. Przez to, nawet po kilku godzinach snu wstajesz zmęczony i obolały. Warto to zmienić. Wybierając nowoczesny materac, który wykonany jest z termoelastycznej pianki KomfortSnu.pl/Materace-termoelastyczne dopasowującej się do twojego ciała możesz szybko odmienić swoje samopoczucie.

Brak problemów z bólem kręgosłupa

Częstym problemem osób, które śpią na materacu, który dawno już ma za sobą czasy swojej świetności jest ból kręgosłupa. Leżąc na materacu zapadamy się w jego głąb, przez co kręgosłup zostaje nienaturalnie wygięty. To jednak nie wszystko. Kręgosłup w odpowiedniej pozycji utrzymują mięśnie. Jeśli jest on wygięty mięśnie pracują przez całą noc. Przez to możemy odczuwać silne dolegliwości bólowe. Co więcej, spanie na nieodpowiednim materacu przez długi czas może doprowadzić do powstawania stanów zwyrodnieniowych. Warto tego uniknąć wyposażając się w materac, który posiada różne strefy twardości utrzymując ciało w odpowiedniej pozycji.

Nogi wypoczęte i sprawne

Kolejną częścią ciała, która może ucierpieć przez naszą pozorną oszczędność i spanie na materacu, który nie spełnia już swojej funkcji są nasze nogi. Nieprawidłowa pozycja podczas snu, o której już wspominaliśmy szkodzi nie tylko stawom i mięśniom, ale również naszym żyłom. Najbardziej cierpią właśnie naczynia krwionośne w naszych nogach. Spanie w nieodpowiedniej pozycji sprawia, że krążenie w żyłach bywa zaburzone co może doprowadzić nawet do powstawania żylaków. Dlatego warto zadbać o to, na czym śpimy. Szczególnie jeśli rano odczuwasz nieprzyjemne mrowienie lub drętwienie.

Pobudka bez zapchanego nosa

Stary materac, zwłaszcza taki, który nie daje nam możliwości wyprania pokrowca to siedlisko wielu szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, roztoczy i bakterii. Sprawiają one, że błony śluzowe w naszym nosie są podrażnione oraz mogą powodować alergię. Wybierając materac, który posiada zdejmowany pokrowiec KomfortSnu.pl/Rodzaje-pokrowcow-na-materac możesz zadbać o higienę i swoje zdrowie.

Podsumowując, wymiana materaca na nowy model, który posiada różne strefy twardości a przy tym wykonany jest z wysokiej jakości materiałów to najlepsze co możesz zrobić dla swojego zdrowia i samopoczucia. Jeśli zastanawiasz się gdzie znaleźć materac, który spełni wszystkie twoje oczekiwania koniecznie obejrzyj poniższy film. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek.

Kategorie
Poradniki