Dodatki, które powinny znaleźć się w szafie każdego mężczyzny

Jeszcze kilkanaście lat temu szafa męska raczej była dosyć uboga. Wszak mężczyźni do ubrań i dodatków mieli bardzo praktyczny i lekceważący stosunek. Otóż ubrań mieli bardzo mało, a dodatków prawie wcale nie posiadali. Na szczęście te czasy mamy już dawno za sobą, choć nie wszystkie kobiety są z tego zadowolone, gdyż obecnie mężczyźni upominają się o swoją połowę szafy. W dzisiejszym poradniku przedstawimy, jakie dodatki powinien posiadać każdy mężczyzna i dlaczego wśród nich są paski męskie.

Paski męskie – obowiązkowe dodatki w garderobie każdego mężczyzny

Paski męskie znane są już od setek lat. Jednak zawsze pełniły raczej funkcję praktyczną i podtrzymywały spodnie. Wszak w tamtych czasach mężczyźni nie nosili jeszcze rurek. Również obecnie są bardzo funkcjonalne i dzięki nim możemy uniknąć wielu krępujących sytuacji. Dzięki nim nie pokazujemy bielizny podczas schylania się. Aż przychodzi tutaj refleksja, że niektórym kobietom pasek również by się przydał, gdyż nie wszyscy chcą oglądać wystające stringi. Wracając jednak do mężczyzn, to paski są obowiązkowym elementem ich garderoby i z tym faktem nie można polemizować. Zatem pasek męski należy nosić do każdych spodni, jedynym wyjątkiem są smokingowe. Jednak istotne znaczenie ma tutaj materiał, z którego pasek jest wykonany. Wszelkiego rodzaju parciane lub gumowe są absolutnie passe. Jedynym słusznym wyborem jest skórzany pasek męski. Najbardziej uniwersalny jest kolor czarny, który pasuje do wszystkiego. Jednak wybierając kolorową koszulę, warto dobrać do niej pasek w tym samym kolorze. Brązowe buty i brązowy pasek stworzą monochromatyczne i udane połączenie, podobnie jak granatowy pasek z butami w tym samym kolorze. Oczywiście warto postawić na wysokiej jakości skórę. Dzięki temu skórzany pasek męski posłuży na wiele lat i ze względu na klasyczny materiał nie trzeba obawiać się, że wyjdzie z mody.

Szelki męskie – niezbędnik w szafie mężczyzny

Mając już swój skórzany pasek męski – idealny dodatek, warto pomyśleć jeszcze o szelkach, które mogą być dla niego zamiennikiem. W ten sposób można stworzyć bardziej unikatową i wyróżniającą się stylizację. Tutaj nie trzeba stawiać na klasykę wręcz trzeba bardziej zaszaleć i wybrać szelki, w kontrastującym do koszuli kolorze, a także dobrać szelki do jeansów czy bojówek i stworzyć styl buntownika. Szelki mogą mieć również motywy kreskówek bądź komiksów, co dodaje stylizacji więcej luzu.

Krawat śledzik podstawą eleganckiej stylizacji

Moda na krawaty często się zmienia, ale niewątpliwie jednymi z najbardziej popularnych są krawaty typu śledzik. Choć nazwa nie jest zbyt zachęcająca, to tak naprawdę doskonale oddaje ich kształt. Jeszcze w latach 60-tych krawaty śledziki były wyrazem buntu, tak obecnie są synonimem stylu. Pasują one do eleganckiej stylizacji z marynarką i spodniami w kant, a jednocześnie mają jeszcze jedną zaletę, choć pewnie niewielu mężczyzn zdaje sobie z tego sprawę. Otóż wyszczuplają optycznie. Sprawiają, że szyja staje się dłuższa. Pasują nawet mężczyznom z lekką otyłością brzuszną. W tym przypadku warto również postawić na standardową czerń, ewentualnie kolor granatowy czy czerwony.

Rękawiczki – ochrona przed zimnem i dopełnienie stylizacji

Rękawiczki mają za zadanie głównie chronić przed zimnem, jednak obecnie są uzupełnieniem stylizacji. Zatem nie może ich zabraknąć w męskiej szafie. Warto wybierać rękawiczki skórzane, które są najbardziej uniwersalne i doskonale utrzymują ciepło. Podobnie jak paski męskie, są też bardzo eleganckie. Trzeba też wiedzieć, że rękawiczek skórzanych nie trzeba nosić tylko zimą, można je nosić również jesienią, gdyż pasują do prostych trenczy. Komponują się również z kurtką typu ramoneska tworząc rockową stylizację, idealną na koncert w plenerze lub przejażdżkę na motocyklu.

Dodatki męskie pełnią bardzo ważną rolę. Bez nich stylizacje nie są kompletne. Niewątpliwie najważniejszą rolę grają dodatki takie jak skórzany pasek męski, czy krawat typu śledzik. Są one ponadczasowe. Wyżej wymienione dodatki są także świetnym pomysłem na prezent dla mężczyzny. Niewątpliwie dzięki nim unikniemy prezentowego faux pas i nie będziemy musieli obawiać się, że nie trafiliśmy z wyborem. Musimy jeszcze pamiętać o jednej naczelnej zasadzie. Otóż zawsze należy wybierać oryginalne dodatki z najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu będziemy z nich korzystać przez wiele lat.

Kategorie
Garderoba