Wszystko o plastrach antykoncepcyjnych

Każda aktywna seksualnie kobieta wie doskonale, że zapewnienie sobie dostępu do skutecznej antykoncepcji jest niezwykle ważne. Daje nam to bowiem komfort i sprawia, że możemy cieszyć się bliskością bez obaw. Jaki rodzaj antykoncepcji warto wybrać?
Zarówno specjaliści, jak i kobiety, które ją stosują zgodnie twierdzą, że najbardziej skuteczna jest antykoncepcja hormonalna. Co ważne, obecnie jest ona dostępna nie tylko pod postacią tabletek. Alternatywą dla nich są coraz popularniejsze w naszym kraju plastry antykoncepcyjne. Poznajmy bliżej tą formę antykoncepcji.

Czym są plastry antykoncepcyjne?

Plastry antykoncepcyjne mają postać kilkucentymetrowych naklejek w kształcie prostokąta, które przypominać mogą plastry opatrunkowe. Nasączone są syntetycznymi hormonami, tymi samymi, które znajdziemy w tabletkach antykoncepcyjnych. Plastry te nakleja się na przedramiona, uda, brzuch lub pośladki. Mając kontakt ze skórą uwalniają do niej odpowiednie dawki hormonów, które przez naczynia włosowate przekazywane są do krwioobiegu.

Jak je stosować?

Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych jest bardzo proste. Wszystko o co musimy zadbać to przyklejanie plastra raz w tygodniu. Opakowanie zawiera trzy plastry, po ich zużyciu następuje tydzień przerwy, podczas którego, tak jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych pojawia się krwawienie z odstawienie. Jedyne o czym musi pamiętać kobieta stosująca kobieta to zmiana miejsca naklejenia plastra.

Plastry czy tabletki – wybór zależy od ciebie

Plastry antykoncepcyjne są tak samo skuteczne jak tabletki, ponieważ opierają swoje działanie na tym samych substancjach. Jednakże wybierając je oszczędzamy swój układ pokarmowy. Zaletą plastrów jest również fakt, że dzięki nim nie musimy pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletek – jest to więc dobra alternatywa dla pań zapominalskich i bardzo aktywnych.

Podsumowując, plastry antykoncepcyjne to doskonała alternatywa dla tabletek, która może pomóc kobietom, które zmagają się z problemami z żołądkiem lub mają problemy z pamiętaniem o regularnym zażywaniu leków. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz więcej pań decyduje się na wykorzystanie tego właśnie środka antykoncepcyjnego.

Artykuł opracowano dzięki konsultacji z http://aborcja.cz

Kategorie
Poradniki