Prawdopodobnie Najfajniejszy Sklep ze Skarpetkami

Choć wydaje się, że skarpetki to mały niepozorny dodatek, który przecież nie może wiele zmienić w stylizacji.

A jednak, kolorowe skarpetki stały się numerem jeden i wisienką na torcie dla wielu stylizacji. Idąc ulicą nie sposób, nie zauważyć chociaż jednej pary kolorowych skarpetek wystających spod nogawki spodni.

Trochę historii

Choć mogłoby się wydawać, że jest to moda współczesna to tak naprawdę sięga XVI wieku. Gołe nogi u mężczyzn były uważane za nieeleganckie, dlatego pojawiły się pończochy w różnych kolorach. Natomiast w XX wieku lata 20-ste i 30-ste to okres, kiedy skarpetki były łączone ze spodniami typu pumpy.

Prawdziwy renesans kolorowe skarpetki miały w latach 50tych XX wieku. W USA narodziła się kultura beatników, którzy byli przedstawicielami ruchu literacko-kulturowego. Ich ubiór miał być przeciwieństwem dla elegancji, jaką charakteryzował się konsumpcjonizm. Wśród beatików królował luz i jednym z elementów stylizacji były kolorowe skarpetki.

Obecnie kolorowe skarpetki noszą zarówno ludzie, którzy nie przywiązują większej wagi do ubioru, jak również biznesmeni czy hipsterzy. Kolorowe i wzorzyste skarpetki, które wystają spod modnych, lekko podwiniętych do kostki spodni – to prawdziwy hit. Wcale nie musi to być ekstrawagancki element stylizacji, a raczej towarzyszyć jako dodatek na co dzień. Wśród osób, które decydują się na kupno kolorowych skarpetek są nastolatkowie, jak również 60latki. Najbardziej popularne są wzory w kropki, paski oraz romby. Nikt nie mówi o obciachu, a raczej jako stylowym dodatku do całości stylizacji. Ogromny wybór skarpetek można znaleźć tutaj https://skarpetoholik.pl/ .

Jak nosić kolorowe skarpetki?

Moda na kolorowe skarpetki jest jak najbardziej w pełni – wystarczy odwiedzić sklep ze skarpetkami. Na ten szalony dodatek decydujemy się nie tylko do codziennych stylizacji, ale także w bardziej oficjalne okazje. Jak na przykład ślub, pan młody łączy kolorowe skarpetki z garniturem. Jednak jest kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wyboru skarpetek.

Dotychczas wszyscy wiedzieli, że podstawowa zasada podczas wyboru skarpetek jaką należy się kierować to dopasowanie ich koloru do koloru spodni. W przypadku kolorowych skarpetek powyższa zasada jest jak najbardziej nieaktualna. Ponieważ muszą być przede wszystkim wyraziste i widoczne spod spodni.

Należy zwrócić uwagę, aby w ubierze był element wspólny lub kontrastujący ze skarpetkami. Całość stylizacja powinna być spójna i przemyślana. W tych bardziej eleganckich propozycjach kolorowe skarpetki można zgrać na przykład z krawatem. Natomiast jeśli chodzi o buty to najlepiej sprawdzają się te w stonowanych kolorach – białe, czarne lub brązowe. Dzięki temu wzorzyste skarpetki będę lepiej eksponowane, ponieważ buty będą tworzyć doskonałe tło dla numeru jeden, czyli kolorowych skarpetek.

Jednak tak naprawdę nie musimy kierować się żadnymi zasadami. Możemy szaleć do woli i komponować swój ubiór jak tylko wyobraźnia nam podpowie. Potraktujmy to jako zabawę, a nie tylko jak codzienny obowiązek.

Kategorie
Inne