Makijaż permanentny brwi – czy warto?

Makijaż permanentny brwi jest metodą trwałej pigmentacji, która ma za zadanie podkreślić je tak, abyśmy nie musieli stosować tradycyjnego makijażu. Nie zawsze są one idealnie równe, czasem zbyt rzadkie. Dowiedz się więcej o metodzie, która pozwoli zapomnieć o tych problemach!

Za pomocą jakich metod?

Makijaż permanentny brwi może być wykonywany metodą cieniowania i włoskową. Ta pierwsza polega na wykonywaniu rysunku pod włosami, który służy im jako cień. Dzięki temu brwi są wypełnione, mają idealny kształt. Metoda włoskowa to prowadzanie pigmentu liniowo, tak, aby rysunek imitował naturalne włoski. Umiejętnie wykonany makijaż wygląda bardzo naturalnie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na miesiąc przed należy zaprzestać depilacji brwi, aby linergistka mogła dobrać najlepiej pasujący do nas kształt. Dbajmy również o skórę wokół brwi, regularnie ją nawilżając. Dobrze przygotowana skóra lepiej wchłonie pigment, dzięki czemu makijaż będzie trwalszy.

Jak wyglądają brwi po zabiegu?

Pigment bezpośrednio po zabiegu jest bardzo mocny, jednak z czasem blednie. Po 28 dniach należy wykonać korektę brwi. Na początku skóra wokół nich może być opuchnięta, zaczerwieniona, dlatego trzeba traktować ją niezwykle delikatnie. Używajmy kosmetyków poleconych przez specjalistę, nie korzystajmy z sauny, solarium, basenu.

Kategorie
Piękno