Czym są tzw. kryształki Swarovskiego?

Kryształki Swarovskiego podbijają rynek jubilerski od wielu lat, trafiając w gusta takich sław, jak na przykład Marilyn Monroe. Ich popularność z roku na rok rośnie, a kamienie prosto od luksusowej marki z Austrii stają się elementem kolczyków, pierścionków czy bransoletek z najwyższej półki. Czym tak właściwie są kryształki Swarovskiego i jak rozróżnić oryginalne wyroby?

Kilka słów o marce Swarovski

Swarovski to austriacka firma założona w 1895 roku. Zajmuje się ona produkcją wyrobów ze szkła ołowiowego, zwanego także szkłem kryształowym. Mowa tu zarówno o biżuterii, jak i figurkach, optyce myśliwskiej czy ozdobach odzieży lub paznokci. Półprodukty sygnowane logo marki Swarovski są dostępne jedynie w butikach zlokalizowanych w wybranych miastach na całym świecie. W Polsce znaleźć można kilkanaście sklepów tego typu.

Z czego robi się kryształki Swarovskiego?

Marka Swarovski stworzyła własne szkło kryształowe oparte na unikatowej formule, która umożliwia precyzyjne szlifowanie. Co ciekawe, w 2012 roku na rynek został wprowadzony nowy skład Advanced Crystal zawierający maksymalnie 0,009% ołowiu. Jest to krok w stronę ochrony środowiska i największa zmiana w strategii działania marki od wielu lat.

Dokładny proces produkcji kryształków Swarovskiego jest ściśle tajny i pilnie strzeżony. Marka odpowiada za wynalezienie nowatorskich metod szlifowania, które pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnych form bez najmniejszych skaz. Z tego powodu kryształy tej austriackiej firmy są uważane za produkty luksusowe i osiągają wysokie ceny – tłumaczy ekspert z salonu jubilerskiego Fugart.

Wyroby marki Swarovski są chętnie wykorzystywane przez najznakomitszych twórców biżuterii oraz wielkie domy mody, takie jak Victoria’s Secret czy Dior. Wszystko za sprawą ich wysokiej jakości, o którą przedsiębiorstwo Swarovski dba już od ponad 120 lat.

Oryginalne kryształy Swarovskiego a podróbki

Ogromna popularność marki Swarovski wpływa na powstawanie wielu podróbek zasypujących rynek jubilerski. Oryginalne wyroby prosto z Austrii można poznać po odpowiednim certyfikacie autentyczności oraz pieczęci Swarovski Seal. Takie produkty są zwykle znacznie bardziej efektowne i wytrzymałe niż ich podrobione odpowiedniki, co przekłada się na walory estetyczne po dłuższym czasie użytkowania.

W przeciwieństwie do podróbek, oryginalne kryształy Swarovskiego nie mają żadnych skaz w postaci bąbelków powietrza, przebawień czy zarysowań. Wszystkie ścianki wyszlifowanych produktów łączą się pod określonym kątem, tworząc symetryczną formę. Takie kryształy zachowują swój doskonały wygląd przez długie lata, dlatego często są umieszczane w drogich bransoletkach, naszyjnikach, pierścionkach czy kolczykach.

Kategorie
Inne