Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa, nazywana termoliftingiem, jest alternatywą dla chirurgii plastycznej. Łączy w sobie 2 metody: fale elektromagnetyczne (ogrzewanie tkanek) i nakłucia mikroigłami (samoregeneracja). Dzięki temu pobudza wywarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt.
Do tej pory laseroterapia.
Do niedawna prym wśród zabiegów, które mają na celu przebudowę tkanek, likwidację blizn, rozstępów, ujednolicenie struktury i kolorytu skóry oraz lift rejonów zabiegowych, wiodła laseroterapia. Jednak ze względu na wielokierunkowe działanie, jak i penetrację tkanek na większej głębokości, metodę tą zdetronizowała radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa.
Zabieg ten, nazywany termoliftingiem, łączy w sobie:
1. Radiofrekwencję RF (ogrzewanie tkanek).
Polega na mocnym ogrzaniu skóry właściwej, za pomocą fal elektromagnetycznych, które mają częstotliwość fal radiowych (RF). W ten sposób wywołują szok termiczny, który prowadzi do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Czynnik cieplny stymuluje włókna kolagenowe do obkurczenia się, a także jest mocnym bodźcem do tworzenia się nowych.
Skóra zwiotczała.
Radiofrekwencja zalecana jest w przypadku skóry zwiotczałej:
1. Z powodu starzenia się, gdyż wraz z wiekiem włókna kolagenowe rozciągają się, a nowe wytwarzane są coraz wolniej.
2. U młodszych Pacjentek stosujących diety, które powodują ubytek tkanki tłuszczowej i pozostawiają luźną i obwisłą powłokę skórną. Pod tym kątem, zabieg polecany jest również kobietom po przebytej ciąży.
2. Mikronakłucia (samoregeneracja).
Mikronakłuwanie za pomocą mikroigieł pobudza mechanicznie skórę. Można powiedzieć, iż celowo ją uszkadzamy, aby dać jej sygnał do samonaprawy. Dzięki temu w miejsce starych tkanek powstają nowe, które charakteryzują się prawidłową budową. Technologia pozwala na regulację głębokości wkłuć, w zależności od miejsca i problemu rejonu zabiegowego.
Mikronakłucia stymulują górne warstwy skóry do przebudowy, dzięki czemu rejon poddany zabiegowi wyróżnia się:
– gładkością
– promiennością
– wyrównanym kolorytem.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg radiofrekwencji frakcyjnej mikroigłowej, wykonywany w Klinika Estetica, polega na opracowaniu danej partii ciała, za pomocą głowicy z bardzo cienkimi mikroigłami, które:
1. Wprowadzane są pod skórę, na głębokość od 0,5 do 3,5mm.
2. Emitują fale radiowe nagrzewając krótko, lecz bardzo silnie, tkankę wokół igieł (bez przegrzania powierzchni skóry i bez ryzyka poparzeń).
3. Po emisji fali, igły natychmiast wycofują się ze skóry.
Każdorazowo dobierane są odpowiednie parametry dot. mocy i głębokości wkłucia.
Równomiernie na każdej głębokości.
Wprowadzenie igieł na kilka poziomów, pozwala osiągnąć przestrzenny efekt ujędrnienia skóry. Są one podgrzane na całej długości, dlatego czynnik cieplny rozłożony jest równomiernie na całej długości igły, nie tylko na jej czubku. Działa więc z taką samą skutecznością, na każdej głębokości wkłucia, przez które przechodzi igła.
Efekty połączenia obydwu metod.
Działając tak połączonymi bodźcami jesteśmy w stanie pobudzić fibroblasty do wywarzania nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią rusztowanie skóry. Natomiast w terapii cellulitu, celem są komórki tłuszczowe (adipocyty), których ściany zostają rozbite (w wyniku wysokiej temperatury). Działanie obydwu metod aktywuje także krążenie i pasaż limfatyczny, co pozwala uzyskać przyspieszony metabolizm oraz lepsze odżywienie tkanek miejsca zabiegowego.
Zastosowanie.
Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa zalecana jest do:
– niechirurgicznego liftingu skóry (twarzy, szyi i pozostałych partii ciała)
– redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów
– przestrzennego zagęszczania i ujędrniania skóry
– podniesienia owalu twarzy
– odmłodzenia skóry
– zwalczania cellulitu.
Dzięki wielokierunkowemu działaniu, metoda stanowi alternatywę dla chirurgii plastycznej. Jej zaletą jest niewielka inwazyjność, możliwość wykonywania przez cały rok, jak i stosunkowo krótki czas gojenia. Miano „jednego z najlepszych zabiegów medycyny estetycznej” uzyskała w ciągu zaledwie kilku lat, kiedy podbiła Azję, a następnie przeniosła się na grunt amerykański i europejski, docierając tym samym także do Polski.
22 lutego 2018
Kategorie
Uroda i zdrowie