Wybór mebli do biura ma znaczenie

Podczas urządzania biura z pewnością nie może zabraknąć mebli. Obecnie można na szczęście liczyć na bogatą i zróżnicowaną ofertę mebli biurowych, dzięki czemu można zaaranżować wnętrze zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami, preferencjami i możliwościami finansowymi. Pojawia się jednak pytanie, na jakie meble się zdecydować? Należy pamiętać o tym, że biuro nie jest jedynie miejscem pracy, ale także jest to miejsce przyjmowania gości i klientów. Dobra prezencja i wygoda to podstawa.

Wybór mebli do biura

Meble biurowe dostępne są w różnych wariantach. Nie ma więc żadnego problemu z urządzeniem biura w stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pomieszczenie to jest wizytówką firmy i powinno robić dobre pierwsze wrażenie na klientach oraz gościach. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w klasyczne meble biurowe, ale jeśli firma chce być kojarzoną z innowacją, to warto postawić na bardziej unikalny wystrój. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się biura charakteryzujące się surowym i nowoczesnym stylem. Znacznie większe znaczenie ma kształt i forma mebli. Biuro składa się nie tylko z biurka, foteli i regałów, ale także z krzeseł, stołu konferencyjnego, szaf, lad recepcyjnych, stolików kawowych czy nawet kompletów wypoczynkowych. Meble biurowe powinny być stabilne – najlepiej na metalowych nogach. Biurka z kolei powinny mieć cztery nogi i posiadać dodatkowo odpowiedni stelaż pod blatem.

Cechy dobrego fotela biurowego

Fotele biurowe można obecnie kupić nie tylko w sklepach meblowych, ale nawet w popularnych dyskontach. Niestety ich jakość zwykle pozostawia wiele do życzenia. Można oczywiście zamówić fotel do biura przez Internet, ale mija się to z celem, gdyż powinien on być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zresztą najlepiej jest osobiście udać się do sklepu i przetestować fotel. Nasuwa się wobec tego pytanie – jak kupić dobry fotel biurowy? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe zadanie.

Z całą pewnością fotel biurowy powinien być wygodny, co wpłynie pozytywnie na komfort pracy oraz wydajność pracowników. Należy zwrócić uwagę również na to, czy dany fotel posiada wszelkie atesty, a więc czy został wyprodukowany zgodnie z normami UE. W przypadku foteli do biura niezwykle ważną kwestią jest regulacja. Nie tylko wysokość siedziska powinna być regulowana, ale także kąt odchylenia oraz wysokość oparcia. Nie może zabraknąć także zagłówka. Naszej uwadze nie może umknąć również podstawa fotela. Najlepiej aby była ona pięcioramienna i wyposażona w kółka, co ułatwia poruszanie się. Zwróćmy uwagę także na materiał, z którego fotel został wykonany. Zastosowane materiały powinny być wysokiej jakości, co przekłada się na wytrzymałość fotela. Znaczenie ma także gwarancja producenta, która powinna wynosić co najmniej dwa lata. Jeśli chodzi o obicie, to powinno być ono wykonane z tkaniny odpornej na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. W celu znalezienia dobrej jakości krzesła, które spełnia powyższe wymagania, najlepiej jest postawić na produkt od renomowanego producenta.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona contino.pl.

Kategorie
Poradniki