Jak sobie radzić ze spękanymi naczynkami?

Spękane naczynia krwionośne to poważny defekt sporej ilości ludzi w różnym wieku. Tworzą się nagle na różnych miejscach na ciele dlatego sporo Osób nabawia się prawdziwych kompleksów lub wstydzi pokazywania skóry. Jak sobie z nimi radzić?

Pękające naczynka są nieprzyjemne i ciężko z nimi walczyć o własnych siłach, jednakże z pomocą przychodzi medycyna estetyczna Tychy, czy inne miasteczka na terenie Śląska proponują zaniepokojonym pacjentkom dostęp do fachowych gabinetów, które za pomocą rozwiniętych technologicznie strategii zawalczą z ich defektami na skórze. Przeanalizujmy, jakie metody oferują.

Terminy z dziedziny medycyny takie jak: teleangiektazja oraz wenektazja dotyczą problemów z spękanymi naczyniami tętniczymi, żylnymi oraz włosowatymi znajdującymi się zaraz pod skórą. Początkowo są to pojedyncze pęknięcia o zabarwieniu czerwonym bądź sinofioletowym, jednakowoż z czasem wytwarza się rumień, którego nie mamy możliwości wyleczyć farmakologicznie. Jedynym możliwym środkiem zlikwidowania szpecących znamion może być poddanie się zabiegom medycznym. Medycyna estetyczna owocnie ulecza wady skórne stosując: – zaawansowany technologiczne laser IPL oraz VPL, w których dochodzi do zjawiska fototermolizy, – diatermę chirurgiczną, która wykorzystuje prąd elektryczny o szerokiej częstotliwości, – oraz skleroterapię. Laser IPL jest stosowany do kasowania pojedynczych pajączków i naczynek, natomiast VPL stosuje się do zwalczania rumieni i pękniętych drobniejszych naczynek. Użytkowane w tych laserach specjalne głowice wysyłają smugę światła, która po dojściu do zniszczonego naczynka wchłaniana jest poprzez składnik krwi, jakim jest hemoglobina. Smuga zmieniona w energię cieplną powoduje odparowanie wody a ściany naczynia obumierają. Diaterma chirurgiczna, czyli tzw. elektrokoagulacja wykorzystywana jest powszechnie dla usuwania popękanych naczynek osadzonych głęboko Z pomocą elektrody punktowo dociera do indywidualnego naczynka, ścinając w nim białko. To naczynko tamuje się oraz zabezpiecza. Skleroterapia natomiast wykorzystywana jest do usuwania naruszonych naczynek na nogach. Mikrowylewy nabijane są cienką igiełką, a za jej pomocą do naczynia wpuszczany środek medyczny, który rozpływa się w naczyniu. Naczynko ulega zwłóknieniu a po pewnym okresie znika.

Kategorie
Piękno