Jak poradzić sobie z porządkami zmieniając miejsce zamieszkania?

Tak jak większość spraw, przeprowadzka ma dobre i złe strony. Z jednej jest ekscytacja związana z nowymi perspektywami i nowym sąsiedztwem, z drugiej masa rzeczy do zrobienia i naprawdę sporo pakowania. Jeśli będziesz się pakować chaotycznie, to cała przeprowadzka może zmienić się w koszmar. Warto też pomyśleć o porządkach w sensie dosłownym, czyli po prostu zostawić mieszkanie w takim stanie w jakim sami chcielibyśmy się do niego wprowadzić. Specjalistka firmy Kärcher od spraw utrzymania czystości, Urte Paaßen wie, na co zwrócić uwagę przeprowadzając się.

Przed przeprowadzą
Sprzątając przed przeprowadzką postępuj tak, jak zwykle podczas porządków, czyli zacznij zawsze od góry. Z pajęczynami poradzisz sobie z pomocą miotełki z piór lub zwykłej miotły. W ten sposób oczyścisz sufity i ściany. Jeśli kuchnia pozostanie w mieszkaniu to oczyść najpierw powierzchnie a następnie wnętrza szafek. Na koniec odkurz podłogę np. odkurzaczem VC 5 marki Kärcher, który łączy kompaktowe wymiary z dużą mocą. Jest to odkurzacz pionowy, ze składaną teleskopową rurą. Model ten jest bezworkowy, dlatego po pracy wystarczy, że wyjmiesz pojemnik na śmieci i wsypiesz jego zawartość do kosza. Dzięki specjalnej ssawce do mebli urządzeniem zetrzesz również kurz z półek. Porządki nie powinny też ominąć piwnicy (jeśli ją posiadamy). Najlepiej sprawdzi się tu odkurzacz uniwersalny WD 3 Premium marki Kärcher. Model ten jest przystosowany do zbierania zarówno suchych jak i mokrych zanieczyszczeń oraz niewielkich ilości wody. Jego zaletą są kompaktowe wymiary, niewielki ciężar, wielofunkcyjność i wyjątkowo korzystna cena w stosunku do jakości.

W kuchni i łazience warto zadbać o czystość zarówno szafek, podłóg, armatury jak i pozostawionych sprzętów, takich jak kuchenka czy lodówka. Porządki kuchenne sprawnie pójdą jeśli skorzystasz z parownicy SC 4 marki Kärcher. Urządzenie to czyści bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych, jedynie gorącą parą pod ciśnieniem. Z jego pomocą wyczyścisz wszystkie wodoodporne powierzchnie w kuchni, czyli kuchenkę, okap, płytki czy fugi.

Po przeprowadzce
Jeśli wprowadzasz się do nowego miejsca i poprzedni lokatorzy nie zadbali o porządek w wystarczający sposób a chcesz poczuć się naprawdę jak u siebie to warto zwrócić uwagę na miejsca trudno dostępne np. przestrzenie za szafkami, gdzie lubi gromadzić się brud i kurz. Jeśli w Twoim nowym mieszkaniu znajdują się takie sprzęty jak lodówka czy pralka, to warto je wysunąć i odkurzyć podłogę a następnie wyczyść je z zewnątrz i w środku. W kuchni, okap kuchennym bardzo często pomijany jest podczas sprzątania przez poprzednich właścicieli. Okap czy kuchenka mogą być siedliskiem tłustego brudu. Warto wówczas sięgnąć po wspomniane już wyżej urządzenie – parownicę SC 4 marki Kärcher z dodatkowym zbiornikiem, dzięki któremu możesz nieprzerwanie czyścić armaturę kuchenną i łazienkową, pozostawione na mieszkaniu sprzęty, podłogę a nawet kaloryfery, o czyszczeniu których lokatorzy bardzo często zapominają.

Kolejnym krokiem w porządkowaniu jest zadbanie o czystość okien. Nic nie sprawdzi się tu lepiej niż myjka do okien WV 2 Plus marki Kärcher. Urządzenie to znacznie usprawnia i przyspiesza mycie okien a efekty są olśniewające. Myjka działając jak odkurzacz ściąga brudną wodę z mytej powierzchni pozostawiając ją idealnie czystą, bez smug czy zacieków. Myjką możesz także wyczyścić inne szklane powierzchnie w domu, jak lustra, blaty a nawet umyć płytę indukcyjną. Sprawdza się ona także w czyszczeniu płytek w kuchni czy łazience.

Z tymi prostymi poradami przeprowadzka okaże się miła i to zarówno dla Ciebie jak i dla wprowadzających się do Twojego byłego mieszkania nowych lokatorów.

Kategorie
Poradniki