Płaszcz czy kurtka? Co lepiej wybrać?

Zadbaj o komfort cieplny i równocześnie wyglądaj stylowo przy każdej pogodzie, dzięki idealnej odzieży wierzchniej z kolekcji najnowszych kurtek i płaszczów.

Jednak moda xxl nie określa jednoznacznie, czy płaszcze damskie plus size, czy może kurtki damskie xxl to niezbędny element zimowej garderoby każdej kobiety. Spróbujmy więc przyjrzeć się temu modowemu dylematowi!

Płaszcze vs. Kurtki damskie zimowe plus size: skąd ten dylemat?

Płaszcz czy kurtka? Kurtka czy płaszcz? Dla wielu pań jest to wręcz problem nie do rozwiązania. Tym bardziej, gdy widzi się tak atrakcyjną ofertę, jak ta przygotowana w sklepie https://tono.sklep.pl/, gdzie nie brakuje ani płaszczy, ani kurtek w najmodniejszych fasonach i dobrych cenach.

Celem ułatwienia wyboru, należy przede wszystkim uświadomić sobie, że płaszcze nie są kurtkami, a kurtki nie są płaszczami. Dlaczego? To kwestia długości. Kurtki są krótsze. Pomyśl, gdzie się kończą i wszystko będzie jasne Owszem, poszczególne długości różnią się w zależności od fasonu, tak samo można odnaleźć różnice w przypadku odzieży wierzchniej dla mężczyzn i kobiet, ale zwykle mamy do czynienia z kurtkami kończącymi się wokół talii lub tuż poniżej niej.

Pomyśl teraz o płaszczu. Te elementy odzieży wierzchniej kończą się dużo niżej. Najpopularniejsze płaszcze damskie duże rozmiary to te, których dolna warstwa zatrzymuje się w następujących miejscach:

  • połowa uda,
  • kolana,
  • kostki.

Dzięki temu mogą funkcjonować jako elementy odzieży wierzchniej lepiej zabezpieczające przed zimnem, aniżeli dużo krótsze kurtki.

Kurtka czy płaszcz: co ostatecznie wybrać?

Odpowiedź jest bardziej złożona. Już ustalone, że kurtki i płaszcze różnią się przede wszystkim długością, ale ostateczny wybór powinien opierać się o dodatkowe czynniki do rozważenia, jak Twoja figura i styl, który preferujesz. Na przykład, jeśli jesteś typem sportsmenki o figurze klepsydry – będziesz dobrze wyglądać w kurtce z podkreśloną talią, ale jeśli wolisz elegancki styl i Twoja sylwetka to typowa gruszka, lepiej będziesz wyglądać w płaszczu.

Kategorie
Garderoba