Nowoczesna fototapeta na ścianę odmieni Twoje wnętrze bez remontu mieszkania!

Jeśli urządzamy nowe mieszkanie, albo remontujemy dotychczasowe, warto zastanowić się nad wykorzystaniem fototapety ożywiającej wystrój. To najszybszy, a zarazem najtańszy dostępny na rynku sposób na odmienienie swojego wnętrza. Duży wymiar, żywe kolory, oryginalny wzory, setki designerskich stylizacji sprawi, że zaczniesz podróżować we własnym wnętrzu. Wybieraj pomiędzy stylem nowoczesnym, industrialnym, glamour, japońskim, klasycznym. Pomiędzy kwiatami, figurami geometrycznymi, zdjęciami fragmentów miasta czy fantastycznymi stworkami do pokoju dziecka. Kwestia gustu – wybierz tapetę, najbardziej zbliżoną do Twojego poczucia smaku!

 

Różne rodzaje Fototapet

Na rynku dostępne są fototapety winylowe, samoprzypelpne, flizilinowe. Wszystkie cechują się łatwym montażem, szeroką paletą wzorów i stylów oraz łatwym montażem. Czym zatem się różnią?

Fototapety winylowe wykonane są w technologii druku lateksowego na włókninie poliestrowej o bardzo dużej trwałości, odpornej na rozdarcia i uszkodzenia. Gramatura materiału wynosi 180 g/m2. Ten typ fototapet montuje się przy użyciu standardowego kleju. Często wybierają go Ci, dla których dbanie o naturę jest istotnym czynnikiem w procesie podejmwania decyzji, gdyż winylowe fototapety poddają się procesowi recyklingu, czyli są przyjazne środowisku.

Fototapety samoprzylepne wykonane są w druku lateksowym na tkaninie o matowym, eleganckim wykończeniu. Dzięki temu, fototapety samoprzylepne są odporne na przebarwienia, zmywanie i wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Można je z powodzeniem usuwać i na nowo przyklejać bez pozostawiania śladów na ścianie. Ten typ wybierają, Ci którzy chcą zachować dużą elastyczność w zmianie miejsca, na któym znajduje się fototapeta.

Fototapety na flizelinie, jak nazwa wskazuje, wykonane są na włókninie flizelinowej. Odpowiednie dla osób, które chcą przykleić fototapete na ścianie o nierównej powierzchni, gdyż materiał ten ma właściwości maskujące, włókna flizeliny wypełniają nierówności i pęknięcia na ścianie.

 

Łatwe w montażu, szeroki wybór wzorów

Fototapety to hit ostatnich sezonów. Głównie ze względu na łatwość montażu, duży wybór wzorów i możliwość ekspresowego odświeżenia pomieszczenia bez konieczności robienia remontu. Najmodniejsze wzory to obecnie motywy roślinne – krajobrazy lasów, gór, zdjęcia kwiatów. Optycznie powiększają przestrzeń i zbliżają do natury.

Nowością w ofercie sklepu Decor Mint są fototapety winylowe i samoprzylepne. Dostępne są one w bardzo dużej ilości wzorów, wśród których z łatwością znajdziemy coś pasującego do naszej wizji. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.decormint.com

Kategorie
Piękno