Moc wyjazdów integracyjnych

Czy wiesz w jaki sposób celnie zainwestować w pracowników, aby podnieść wydajność ich pracy i poczucie komfortu ze współpracy?

Rozwiązaniem stosowanym od lat w celu motywowania pracowników do zaangażowania w pracę są wyjazdy integracyjne. Oderwanie od służbowej codzienności, zmiana klimatu, rozkładu dnia, więcej swobody, a do tego nowe otoczenie – to wszystko powoduje, że akumulatory pracownika zostają naładowane nową energią potrzebną po powrocie do pracy. Przewietrzona głowa wytwarza lepsze pomysły, które można wdrożyć w rozwój i polepszenie funkcjonowania firmy.

Wyjazdy pracownicze mają jeszcze jeden ważny cel – zgranie ze sobą ekipy z pracy. Jednak codzienne funkcjonowanie na tle firmy jest zawsze obarczone jakimiś regułami i granicami, których nie wolno przekraczać. Na wyjazdach wolno więcej – można razem wypić piwo i poopowiadać sobie o życiu nie związanym stricte z pracą. Okazuje się, że na takich wyjazdach zacieśniają się więzy i rodzą nowe, dobre przyjaźnie. Jaki ma to wpływ na jakość i relacje w pracy? Ma wpływ ogromny. Ludziom, którzy się dobrze dogadują i rozumieją – łatwiej się ze sobą współpracuje. Są oni w stanie zrozumieć tok myślenia drugiego człowieka i to, że jemu także może się zdarzyć słabszy dzień.

Integracja współpracowników i pracowników z kadrą zarządzającą to są również tak zwane wyjazdy motywacyjne. Ich cel zmotywowania pracowników do doskonalenia metod pracy i skuteczności w działaniu jest jawny. Mogą odbywać się ćwiczenia, zabawy i zadania w celu treningu umiejętności interpersonalnych, asertywności. Nie muszą to być suche wykłady, ale ćwiczenia połączone z aktywnością fizyczną i współpracą. Mile widziany są pomysły oparte na grach zespołowych, także planszowych. Nawet gra w paintballa to dobra szkoła życia. Wspólne wykonywanie zadań i aktywowanie form współpracy przyniosą wymierne korzyści, gdy ekipa z wyjazdu wróci znów do firmy i będzie rozwiązywała realne zadania korporacji.

Wyjazdy integracyjne to połączenie wypoczynku, przerwy w pracy, z treningiem, który pomoże w poprawie jakości wykonywanej pracy. Wyjazdy takie – to budowanie świadomości, że każdy człowiek pracujący w danej firmie, ma wpływ na jej prawidłowe i bezproblemowe funkcjonowanie.

Kategorie
Poradniki