Materace kieszeniowe – jaki mamy wybór?

Wybór materaca to decyzja długoterminowa i wbrew pozorom bardzo ważna.

Ze względu na to, że organizm regeneruje się podczas snu i przygotowuje na kolejne aktywności. Jak wybrać materac idealny dla siebie? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Charakterystyka i rodzaje materacy

Materac kieszeniowy to unowocześniona wersja dobrze znanego materaca sprężynowego. Innowacja polega na umieszczeniu każdej ze sprężyn w osobnej kieszeni. Materac kieszeniowy charakteryzuje się dobrą elastycznością. Tak jak materace kieszeniowe w sklepie SENPO dobrze dopasowują się do kształtu ciała oraz podpierają kręgosłup na każdym odcinku.

Natomiast materace bonelowe swoją nazwę zawdzięczają bonelom, czyli sprężynom, z których się składają. Łączone są one w siatkę i obejmują powierzchnię całego materaca. Materac jest bardziej sprężysty i gruby dzięki zastosowaniu większej ilości zwojów. Materace bonelowe w Senpo są w korzystnej cenie i o długiej żywotności, najbardziej polecane osobom o dużej masie ciała.

Natomiast miłośnicy klasycznych rozwiązań mogą cieszyć materacami sprężynowymi. Zapewniają one wygodny sen, uczucie unoszenia ciała, a jednocześnie sklep z materacami sprężynowymi oferuje bardzo przystępne ceny. Dodatkowo są odporne na eksploatację, sprężyste oraz wykazują tolerancję na zróżnicowany ciężar. To świetne rozwiązanie również w przypadku łóżka dla dwóch osób.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając materac?

W sklepach dostępny jest bardzo duży wybór materacy, a o zakupie nie powinna decydować jedynie cena oraz wygląd. Bowiem od materaca zależy zdrowy sen i nasz stan fizyczny. Dobry materac powinien cechować przede wszystkim przystosowywaniem do kształtów ciała. Jak również nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.

Pod żadnym pozorem dla własnego zdrowia nie należy kupować materaca używanego. Bowiem znajduje się w nim mnóstwo bakterii i roztoczy oraz naskórek poprzedniego właściciela. Należy także pamiętać o odpowiednim transporcie, materac powinien być oryginalnie zapakowany przez producenta.

Kategorie
Inne