Jak zwiększyć libido – naturalne sposoby

Odmawianie zbliżenia seksualnego z powodu „bolącej głowy” przestało być domeną kobiet. Coraz więcej pań narzeka, że ich partnerzy nie chcą uprawiać z nimi seksu. Powodów tego typu „nienaturalnego”, można by nawet powiedzieć zachowania ze strony panów jest naprawdę wiele. Od zachwianego poczucia własnej wartości, przez stres związany z pracą i brak czasu, aż po niepokój i strach o jutro. Bez wątpienia brak zbliżeń seksualnych może spowodować problemy nawet w najlepszym związku, dlatego podpowiemy Wam, jak naturalnie możecie zwiększyć swoją ochotę na seks. Poniżej prezentujemy Wam sprawdzone sposoby na libido.

Seler na seks

Zdrowa dieta, to absolutna podstawa do tego, aby nasze ciało było zdrowe, a my żebyśmy mieli ochotę na seks. Wśród produktów spożywczych znajdą się jednak takie, które szczególnie działają na wzmożenie apetytu seksualnego. Jednym z nich jest chociażby niepozorny seler. To białe warzywo jest świetnym stymulatorem seksualnym. Zawiera duże ilości androsteronu, który zwiększa ochotę na seks u kobiet i mężczyzn. Koniecznie wprowadźcie go do swojej diety.

Odstaw używki

Najgorszym wrogiem libido są papierosy i alkohol. Palenie warto odstawić całkowicie, gdyż jest ono odpowiedzialne za zmniejszenie przepływu krwi przez naczynia krwionośne, a to może prowadzić nawet do zaburzeń z erekcją, czy impotencji. Co więcej, pocałunki z partnerem, który pachnie papierosami nie należą do najprzyjemniejszych. Nie wspominając już o tym, że tytoń może powodować inne liczne problemy z naszym zdrowiem.

Zabójcą libido jest alkohol. Niektórym trudno wyobrazić sobie zbliżenie bez wcześniejszego odurzenia, jednak chcemy Was uprzedzić, że jest to droga absolutnie donikąd. Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić – podobnie jak papierosy – do problemów z erekcją, a nawet do trudności w odbyciu stosunku. Jeśli chcecie wypić alkohol przed tym, jak zaczniecie się kochać, w zupełności wystarczy Wam jeden drink lub lampka wina. Taka ilość trunku rozluźni Was, ale nie odbierze kontroli nad własnym ciałem i umysłem. Dodamy w tym miejscu również, że seks „na trzeźwo” jest znacznie intensywniejszy niże ten po spożyciu zbyt dużej ilości napojów wysokoprocentowych.

Zakaz wstępu do sypialni

Badania wykazują, że sypialnia powinna być przeznaczona tylko dla małżonków. Jeśli zaczniecie wpuszczać do niej swoje dzieci lub zwierzęta, to będzie to gwoździem to trumny Waszej seksualności. Nigdy nie będziecie mieć 100% pewności, czy za chwilę nie wpadnie do niej Wasze kilkuletnie, czy już nastoletnie dziecko. Już od małego wytyczcie swoim maluchom jasną granicę – sypialnia jest miejscem przeznaczonym tylko dla rodziców

Seks w planie dnia?

Seksuolodzy wskazują również, że seks powinniśmy umieścić na stałe w swoim planie dnia. I owszem może nie brzmi to zbyt romantycznie, ale lekarzy mówią o tym, że jest to jeden z podstawowych sposobów na leczenie problemów związanych z niskim libido. Jeśli zaczniecie uprawiać seks, poprawi się Wasza odporność, odejdzie poczucie niepokoju, staniecie się szczęśliwsi, a to rzeczy, które są niezbędne do tego, aby właśnie podwyższyło się Wasz libido.

W przygotowaniu artykułu pomógł sklep internetowy lareina24.pl.

Kategorie
Poradniki