Hirudoterapia – terapia znana od wieków!

Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z problemami ze zdrowiem. Co możemy zrobić gdy nasz organizm zaczyna niedomagać? Jednym z rozwiązań, które cieszy się coraz większą popularnością jest wykorzystywanie naturalnych metod leczenia. To szansa na uniknięcie skutków ubocznych, które często wywoływane są przez farmakologiczne środki.

Wśród wielu różnych terapii naturalnych istnieje jedna, która zasługuje na szczególną uwagę. Mowa o hirudoterapii, która już od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans. Czym jest i w jaki sposób może nam pomóc? Wyjaśniamy!

Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia to fachowa nazwa naturalnej metody, która polega na przystawianiu pijawek do ciała pacjetna. Kilka pijawek przystawia się do skóry, na której pozostają przez kilkanaście minut żywiąc się krwią pacjenta. Warto zauważyć, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, dlatego nie trzeba się go obawiać. Hirudoterapia jest sposobem leczenia, który wykorzystywany jest od wieków. Jej skuteczność została udowodniona naukowo.

Jakie choroby możemy leczyć za pomocą pijawek?

Pijawki leczą wiele dolegliwości – bóle, żylaki, zakrzepy. Zmniejsza ryzyko zawałów, udarów, miażdżycy. Leczy wątroby i nerki. Mogą pomóc nam również w pielęgnowaniu swojej urody oraz pomagają w przyspieszeniu gojenia się ran.

Dlaczego to działa?

Wiele osób sądzi, że zbawienny wpływ na nasze zdrowie ma ubytek krwi spowodowany przystawianiem pijawek. To mit. Tak naprawdę lecznicze właściwości pijawek są związane z wydzielinami tych organizmów. W śluzie pijawek, który wnika do naszego krwioobiegu są substancje przeciwzapalne, naturalne antybiotyki, środki uśmierzające ból oraz substancje, które działają przeciwzakrzepowo.

Podsumowując, nie należy obawiać się leczenia pijawkami. Jego skuteczność została wielokrotnie udowodniona a pijawki, które w dzisiejszych czasach wykorzystuje się w leczeniu są sterylne i całkowicie bezpieczne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, koniecznie odwiedź stronę https://pijawki.abros.pl/. Znajdziesz tam wiele cennych informacji na temat tej terapii oraz jej możliwości.

Kategorie
Uroda i zdrowie