Czysty dom w prostych krokach

Sprzątanie na spontanie
Czy to nie brzmi znajomo: siedzisz sobie wygodnie i relaksujesz się w sobotnie przedpołudnie, gdy nagle dostajesz wiadomość, że goście zjawią się u Ciebie za godzinę z niezapowiedzianą wizytą. Szybki rekonesans ujawnia, że Twoje mieszkanie nie jest gotowe na ich przyjęcie. Trzeba działać. Okruchy po śniadaniu leżą na podłodze, w łazience zalega pranie a we wszystkich pomieszczeniach panuje artystyczny rozgardiasz. Poniższe wskazówki specjalistki Kärcher do spraw utrzymania czystości w domu Urte Paaßen pomogą Ci odnaleźć się w takiej podbramkowej sytuacji.

Rada 1
Zapach jest pierwszą rzeczą, na którą goście zwrócą uwagę wchodząc do Twojego domu. Przewietrz więc mieszkanie pozostawiając okna i drzwi otwarte przez dziesięć minut. To powinno wystarczyć, by powietrze w domu było świeże i przyjemne.

Rada 2
Metoda małych kroków naprawdę czyni cuda: poduszki poukładaj ładnie na sofie, narzuty czy koce poskładaj w kostkę, czasopisma lezące na stosie uprzątnij, a ławę czy stolik przetrzyj na mokro. Z okruchami poradzisz sobie szybko za pomocą szczotki elektrycznej KB 5 Kärcher. To zwinne urządzenie pozwala szybko i skutecznie usunąć okruchy z każdej powierzchni. Jeśli starczy Ci czasu możesz też szybko odkurzyć dywan, najlepiej skorzystać z odkurzacza kompaktowego i stylowego jakim jest Kärcher VC 5.

Rada 3
Znając życie goście zajrzą też do kuchni, dlatego zadbaj tez o porządek w tym miejscu. Jeśli posiadasz zmywarkę to ukryj w niej szybko wszystkie brudne naczynia, jeśli nie to namocz je w płynie do naczyń i w międzyczasie ogarnij inne pomieszczenia a następnie szybko opłucz naczynia i ustaw na suszarce. Na koniec przetrzyj blaty wilgotną szmatką.

Rada 4
Łazienka to wizytówka domu, dlatego trzeba przed wizytą gości zadbać też o jej schludny wygląd. Po pierwsze zmień ręczniki na świeże. Po drugie przetrzyj lustra, aby nie było na nich śladów. Zadbaj też o czystość umywalki i toalety. W łazienkowych porządkach nawet tych „na szybko” pomoże Ci kompaktowa parownica Kärcher SC 1, która doskonale sprawdza się na wszelkich wodoodpornych powierzchniach. Dodatkowo czyszczenie odbywa się beż środków chemicznych, jest więc ekologiczne. Parownica z zestawem podłogowym pozwala także na wyczyszczenie wszelkich wodoodpornych podłóg w całym domu.

Teraz wszystko gotowe i możesz bez stresu oczekiwać na wizytę gości.

Kategorie
Poradniki