Czy do rozwodu niezbędny jest adwokat

Wiele osób po złożeniu pozwu rozwodowego zadaje sobie pytanie, czy w tej sytuacji będzie potrzebny mu adwokat. Prawnicy to przecież kolejne wydatki, a w tej sytuacji czeka Cię jeszcze poniesie opłat, związanych z wniesieniem pozwu, koszty związane z przeprowadzką oraz ewentualnych alimentów położonych na utrzymanie dzieci. Do tego dochodzą jeszcze wydatki związane ze zwykłym codziennym życiem. 

Dlaczego warto wziąć adwokata

Kiedy występujesz przed sądem samodzielnie, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał się stosować do wymogów formalnych, takich samych, jakie obejmowałyby Twojego adwokata. Oznacza to, że Twoje wnioski, oświadczenia i pozwy, a także wypowiedzi kierowane do sądu muszą być tak samo opatrzone pewnymi zasadami, które obowiązują prawników. Dlatego dla oszczędzenia sobie dodatkowych stresów warto wybrać adwokata. Wpisując adwokat rozwód Katowice, mieszkańcy tego miasta znajdą z pewnością specjalistów, którzy mogą przejść cały proces rozwodu w miarę sprawnie i na ile to możliwe bezstresowo. 

Czym zajmuje się adwokat w trakcie rozwodu 

Przede wszystkim, kiedy zdecydujesz się na usługi adwokata w trakcie rozwodu, możesz liczyć na to, że przygotuje on poprawny pod względem formalnym pozew rozwody lub odpowiedź na niego. Przygotuje wszystkie niezbędne pisma, które będą potrzebne w toczącym się postępowaniu, oraz pomoże skompletować Ci wszystkie niezbędne załączniki. Przygotuje także wniosek związany z opieką nad dziećmi, a także wniosek o zabezpieczenie powództwa w zakresie alimentów na dzieci. 

Zapozna się ze wszelkiego rodzaju orzeczeniami dla właściwego sądu i pomoże dobrać odpowiednia strategie. Dodatkowo prawidłowo formułuje żądania w podmiocie rozwiązania małżeństwa, określi właściwą wysokość alimentów, oraz zasady sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi. Podsumowując, zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi rozwodem, tak, aby przebiegł on dla Ciebie, jak najkorzystniej. Oczywiście możesz wszystkie te sprawy zrobić samodzielnie, jednak wiążą się one z dużym nakładem pracy. 

Kategorie
Poradniki