Czy buty na platformie pasują do wszystkiego?

Uniwersalność tego rodzaju obuwia jest dosyć oczywista, ponieważ buty na platformie to nie tylko elegancki, wyjściowy styl, ale również sportowa, luźna forma – wszystko zależy od modelu, który sobie wybierzemy.

Buty na platformie – na co zwrócić uwagę

Kupując buty na platformie, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Mianowicie:

• rodzaj wkładki wewnętrzne – najlepiej, aby była ze skóry naturalnej i profilowana,
• wysokość platformy – kwestia indywidualna,
• amortyzacja – kwestia rodzaju materiału, z którego wykonano podeszwę buta,
• podeszwa – antypoślizgowa najwygodniejsza,
• zapięcie – bardzo zależne od stylu, jaki sobie wybierzemy.

Wszystkie powyższe punkty są bardzo istotne, jeśli zależy nam na zakupie butów, które posłużą nam przez dłuższy czas i pozwolą na bezpieczeństwo i komfort podczas każdego kroku. Buty na platformie, które wykonane są z dobrej jakości materiałów, zaoferują nam nie tylko dobry wygląd, ale również wygodę, którą przez długi czas będziemy sobie cenić. Buty tego rodzaju można dopasować do każdego stylu – kwestia, czy zakupimy wersję sportową, codzienną, czy raczej bardziej elegancką.

Buty na platformie – i na obcasie

Wiele kobiet preferuje kupno butów naprawdę wysokich. Niektórym nie wystarcza jednak wysoka na 10 cm szpilka i chcą więcej. Oczywiście jest to możliwe, ale wymaga umieszczenia z przodu buta odpowiednio wysokiej platformy, która zapewni butom dobry wygląd, a ich właścicielkom pożądaną stabilność i oczywiście wysokość. Dobrze wykonane szpilki na platformie będą się prezentować elegancko i spodobają się każdej kobiecie, która ceni sobie ekstremalne, ale wciąż bezpieczne rozwiązania. Buty na platformie nie muszą być jednak skrajnie wysokie. Równie dużą popularnością cieszą się buty na zupełnie płaskim obcasie, ale na kilkucentymetrowej platformie, która nie tyle, ile wygląd proponuje raczej wygodę. Amortyzacja takich butów jest duża i zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania, który objawia się już przy pierwszym kroku.

Dobrze dopasowane buty tego rodzaju powinny mieć profilowane wnętrze, które pozwoli stopie na swobodne ułożenie i wygodę nawet podczas kilkunastu godzin noszenia. Oddychający materiał cholewki to podstawa, ale podeszwa z dobrej pianki to rzecz niezwykle cenna.

Wędrując po sklepach stacjonarnych i Internetowych, warto patrzeć nie tylko na ceny, ale również na producentów danego obuwia i czytać na jego temat opinie. Czasami niska cena nie idzie w parze s poprawną nawet jakością, więc powinniśmy wstrzymać nasz entuzjazm i zastanowić się chociaż przez chwilę, czy musimy ryzykować. Czasami wystarczy się przejść do sklepu stacjonarnego i zwyczajnie zmierzyć but, żeby wiedzieć, czy to jest właśnie to. Jeśli nie, szukajmy dalej – na pewno w końcu trafimy na parę idealną.

Kategorie
Garderoba