Beton w domu

Beton swoje początki miał jako zwykły surowiec budowlany. Jednak szybko zyskał na popularności dzięki szerokiemu zastosowaniu i różnorakich funkcjach. Kiedyś betonowe posadzki były stosowane wyłącznie w halach produkcyjnych ze względu na dużą odporność na nacisk i trwałość. A obecnie beton jest inspiracją dla wielu architektów i w aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdza się na podłogach oraz na ścianach wypierając płytki z łazienek i kuchni.

Podłogi betonowe

Betonowe posadzki z powodzeniem zastępują parkiety, panele oraz płytki. Odpowiednio przygotowane mieszanki najwyższej jakości gwarantują trwałość i wspaniały efekt wykonania. Więcej w tym temacie na https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/gliwice.html. Odpowiednio zaimpregnowane posadzki betonowe są odporne na zalania, poplamienia i uszkodzenia – dużo bardziej trwalsze niż wykończenie z płytek lub paneli. Dodatkowo bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości.

Coraz częściej stawiamy także na ogrzewanie podłogowe i tutaj wspaniale sprawdzi się betonowa posadzka – przeczytaj tutaj https://www.warmah.pl/. Wykonana w pokoju dziennym, który jest częścią reprezentacyjną domu nada charakteru wnętrzu. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki. Wspaniale komponuje się z drewnem, meblami na wysoki połysk oraz dodatkami w soczystych kolorach. Nie zapomnijmy o dobrym doświetleniu pomieszczenia.

Aranżacja wnętrz z betonem

Podłoga wykonana z betonu świetnie sprawdzi się w domu w stylu loftowym, które charakteryzują się otwartymi przestrzeniami o wysokich sufitach oraz dużych oknach. Styl industrialny kocha beton na podłodze do tego lampy jakby prosto z fabryki i cegła na ścianie. Tak surowe wnętrze wymaga odrobiny ciepła, które dodamy przez światło oraz na przykład kolorowy dywan.

Styl skandynawski, który także odznacza się surowością i monochromatycznymi wnętrzami również będzie spójny z betonem. Ważną rolę gra we wnętrzu oświetlenie oraz okna, przez które ma wpadać światło do wewnątrz. Meble zdecydowanie w jasnych kolorach, jedynie dodatki w ciemniejszych odcieniach.

Kategorie
Inne