Aktówka, neseser i torba na laptopa – niezbędne dodatki każdego stylowego biznesmena

Obecnie mężczyźni kochają modę. Może nie wszyscy, ale zdecydowanie więcej niż jeszcze np. dwie dekady temu. Zatem niezależnie od profesji chcą wyglądać dobrze, choć są zawody, które wymagają określonego looku. Tutaj przykładem może być biznesmen. Kiedyś kojarzył się on tylko z neseserem i za dużą marynarką, a obecnie biznesmen powinien być stylowy, gdyż właśnie poprzez swoje stylizacje buduje swoją markę, a jak wiadomo „ja cię widzą, tak cię piszą”. Oczywiście ważne są również dodatki takie jak eleganckie torby męskie, które są jednocześnie synonimem stylu i klasy. A co jeszcze powinien posiadać modny mężczyzna biznesu?

O dress codzie słów kilka

Nim przejdziemy do omówienie dodatków, warto zastanowić się nad odpowiednią stylizacją dla biznesmena. Jak wiadomo spotykanie się z potencjalnymi klientami, czy kontrahentami wymaga schludnego, ale i eleganckiego wyglądu. Tutaj nie ma znaczenia wiek. Odpowiedni strój w dużej mierze wpływa na postrzeganie i pozycję społeczną. Zatem oczywiście ubrania powinny być wysokiej jakości. Najbardziej uniwersalny wydaje się być dobrze skrojony garnitur w kolorze szarym, czarnym, bądź też w kratę. Koniecznie należy dobrać koszulę. Tutaj dobrym wyborem jest biała z kołnierzykiem kent. Do całości sprawdzi się krawat śledzik i buty typu oksfordy. Voila! Modny i stylowy look jest w zasięgu ręki.

Eleganckie torby męskie – czy torba na laptopa może być stylowa?

Dodatki rzecz ważna. Aktualnym must have są torby męskie, ale nie byle jakie lecz eleganckie torby męskie. Wszak powinny one pasować do biznesowego looku. Oczywiście torba powinna być skrojona do potrzeb właściciela i spełniać jego wymagania. W pracy, gdzie koniecznie należy mieć ze sobą laptopa warto wybierać torby na laptopa, które są eleganckie. Wbrew pozorom mogą być naprawę stylowe. Warto wybrać modele, które wykonane są ze skóry naturalnej, bądź też wysokiej jakości skóry ekologicznej. Tutaj można postawić na torby męskie zarówno na ramię, ale i do ręki. Obecnie torba na laptopa może być również torbą weekendową, co jest także świetnym pomysłem w przypadku wyjazdów w delegację, gdyż dzięki swojej wielkości pomieści także niezbędne ubrania, czy dodatki. Jednocześnie wyznaczone miejsce na laptopa zapobiega uszkodzeniu sprzętu.

Aktówki męskie – dla miłośników klasyki, ale i nowoczesności

Dobrym wyborem są również aktówki. Takie torby męskie jeszcze do niedawna kojarzyły się raczej ze starszymi panami, którzy uczyli w szkole. A obecnie mają swoje nowe życie. Otóż ponownie wróciły do mody. Aktówki bez problemu można dobrać zarówno dla miłośników stylu retro, jak i biznesmenów, którzy lubią podążać za modą. Dla tych pierwszych polecane są eleganckie aktówki w wersji vintage. Posiadają one solidny zatrzask. Mogą być noszone zarówno na ramieniu, jak i w ręce. Kolejną ich zaletą jest fakt, że są bardzo pojemne, a usztywniane dno zapobiega gnieceniu się dokumentów. Można również zdecydować się na wersję zdecydowanie bardziej nowoczesną, czyli aktówkę do ręki, która jest w formie teczki. W tym przypadku warto wybierać modele ze skóry naturalnej, które są synonimem klasy i stylu, czyli tego, co powinno cechować każdego biznesmena.

A może neseser?

Nesesery kojarzyły się z biznesmenami lat 90-tych. Ówcześnie były synonimem klasy. Później stały się niemodne, a obecnie wracają do łask i można śmiało określi je mianem wpisujących się w aktualne trendy. Zaletą neseserów jest pojemność, ale i różnej wielkości przegródki, co umożliwia segregację. Oczywiście trudno nie wspomnieć o usztywnianiu, co zapewnia jeszcze większą funkcjonalność i jednocześnie zapobiega zniszczeniu ważnych dokumentów, czy umów. W tym przypadku również warto wybierać modele wykonane ze skóry naturalnej.

Trudno wyobrazić sobie biznesmena bez modnej torby. Ale wybór modelu najlepiej dobrać do określonej sytuacji. Wybierając się w podróż służbową najlepiej zdecydować się na modele typu weekendówki. Są to niewątpliwie modne torby męskie, które dodatkowo są pojemne i śmiało można w nich przenosić laptopa, który jest zabezpieczony. Warto też postawić na torby męskie typu aktówki, które polecane są zarówno dla trendsetterów, jak i miłośników retro. Są one idealne do codziennej pracy, podobnie jak nesesery. Zatem warto mieć je wszystkie.

Kategorie
Garderoba