Akcesoria do klasycznej łazienki – które z nich to must have, a które nie?

Jedna z największych zalet łazienki klasycznej jest jej ponadczasowość. Nie wymaga nieustannej zmiany aranżacji, ponieważ zawsze prezentuje się modnie i stylowo. To nie tylko zasługa wyposażenia, ale również dodatków i akcesoriów. Wybierając je do łazienki warto zastanowić się, jakie z nich są niezbędne, a jakie można pominąć, by nie zajmować miejsca i nie wprowadzać zbyt wielu elementów tworzących wrażenie chaosu i nieporządku.

Prawdziwe must have każdej łazienki

Bez względu na to, w jakim stylu łazienka jest urządzona, w agatameble.pl dostępne są akcesoria, które są niezbędne podczas codziennego użytkowania.

  • Kosz na śmieci – w łazience zazwyczaj stawia się kosz niewielkich rozmiarów. Warto jednak dopasować jego pojemność do ilości mieszkańców, dzięki temu uniknąć można codziennego wyrzucania pełnego worka nieczystości.
  • Szczotka do WC – musi być przede wszystkim solidna i wygodna w użytkowaniu. Najlepiej, żeby posiadała wysoki pojemnik, który ułatwi korzystanie i pozwoli uniknąć rozlewania wody.
  • Komplet łazienkowy, składający się z dozownika na mydło w płynie, kubka i pojemnika na szczoteczki do zębów.

Akcesoria łazienkowe, które warto mieć

Wśród takich znajduje się przede wszystkim stojak na papier toaletowy, który pozwala w sposób estetyczny i wygodny przechowywać rolki papieru. Jeśli w domu nie ma pralni i jest ona urządzona w łazience należy rozważyć wstawienie tam kosza na zabrudzone ubrania. Jednym z ciekawszych modeli jest kosz posiadający dwie komory – na jasne i ciemne ubrania. Ciekawym rozwiązaniem jest również stojak na ręczniki, który doskonale sprawdza się w łazience, która nie posiada miejsca na powieszenie lub przechowywanie ręczników.

Spójna estetyka to podstawa

Wszystkie elementy powinny być do siebie odpowiednio dopasowane. Akcesoria łazienkowe mogą sprawić, że wnętrze będzie prezentować się modnie i nowocześnie, ale też że zapanuje w nim chaos i bałagan. Ważne też, by dopasować styl dodatków do wnętrza. Łazienka klasyczna z nowoczesnymi akcesoriami będzie powodować rodzaju dysonans.

Kategorie
Poradniki